Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Muzyka świata – Sona Jobarteh - koncert

Muzyka świata – Sona Jobarteh - koncert
 
Na korze, inaczej na zachodnio afrykańskiej harfie, według tradycji grają mężczyźni, czyli muzycy o profesji przechodzącej z dziada na ojca i z ojca na syna.
gdzie?Narodowe Forum Muzyki, Sala Czerwona
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?27 stycznia 2018 od 20:30
za ile?60 zł
organizatorNarodowe Forum Muzyki

Sona Jobarteh jest pierwszą kobieta, która pochodzi z Afryki i jest równocześnie wirtuozką griot kora. To także świetna wręcz wokalistka oraz kompozytorka, która potrafi połączyć tradycyjną muzykę z bluesem i afropop i osiąga przy tym imponujące wręcz efekty. Tak o niej pisał Robin Denselow z "The Guardian". Niniejszym zapraszamy na koncert tej niezwykłej wokalistki - Sony Jobarteh, który odbędzie się 27-go stycznia 2018 roku, we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, w Sali Czerwonej. Zaczynamy o godzinie 20:30, a bilety wstępu kosztują 60 złotych.

Na korze, inaczej na zachodnio afrykańskiej harfie, według tradycji grają mężczyźni, czyli muzycy o profesji przechodzącej z dziada na ojca i z ojca na syna. Nazywa się ich griot. Nie grają zatem na niej nigdy kobiety. Jednak Sona Jobarteh zmieniła te odwieczne zasady. Gra ona na stojąco i prezentuje swój, pełny niuansów i elegancji, styl muzyczny.

Jest też, jak już było wspomniane, znakomitą wokalistką, natomiast jej styl śpiewu nazwać można "zrelaksowanym". Występuje w roli frontmanki Afro Beat Group, gdzie gra razem z nią czterech muzyków. Na całym świecie ma swoich wiernych fanów, ponieważ urzeka głosem oraz chwytliwymi melodiami, a ich przesłanie dotyczy bliskich jej sercu spraw - tożsamości kulturowej miłości oraz szacunku, czy gender. Pozostaje w swoich działaniach wierna kulturowemu dziedzictwu swojej rodzinnej Gambii.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl