Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Muzyka Dawna w Wilanowie „Marc' Antonio e Cleopatra”

Muzyka Dawna w Wilanowie „Marc' Antonio e Cleopatra”
 
Chcielibyśmy przywrócić wspaniałą tradycję ukazywania muzycznych zabytków, ponieważ już za panowania Jana Sobieskiego muzyka stała się częścią architektury, jak również pałacowego życia.
gdzie?Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Kostki-Potockiego S. 10/16, 02-958 Warszawa
kiedy?8 października 2017 od 18:30
za ile?20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na cykl koncertów, pod nazwą: "Muzyka Dawna w Wilanowie – jesień 2017". Będą to spotkania w długie, jesienne wieczory, które odbywać się będą w warszawskim pałacu, w którym raz na miesiąc wytrawni melomani będą mieć okazję posłuchać muzyki, która posiada wielką artystyczną wartość, a wykonują ją świetni artyści. W programie naszych koncertów znajduje się przede wszystkim muzyka kompozytorów, którzy pracowali oraz tworzyli w wieku XVII oraz XVIII. Główny cel tych spotkań to wsparcie muzycznych inicjatyw z zakresu interpretowania dawnej muzyki. Chcielibyśmy przywrócić wspaniałą tradycję ukazywania muzycznych zabytków, ponieważ już za panowania Jana Sobieskiego muzyka stała się częścią architektury, jak również pałacowego życia. Pragniemy ukazać Państwu muzykę zgodną z epokowymi założeniami oraz zaprezentować je na historycznych instrumentach lub na kopiach tych instrumentów.

Wystąpią przed Państwem: Justyna Reczeniedi - Cleopatra, sopran; Karol Bartosiński - Marc'Antonio, kontratenor; Zespół Muzyki Dawnej - pod artystycznym kierownictwem Władysława Kłosiewicza (Narol Baroque)

W programie: jednoaktowa serenada XVIII-wieczna: "Marc'Antonio e Cleopatra" kameralna i koncertowa wersja: Johann Adolf Hasse

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 8-go października 2017 roku, do warszawskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Bilety kosztują 20 złotych, a wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl