Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Muzyka Dawna w Wilanowie „Il Viaggio Musicale”

Muzyka Dawna w Wilanowie „Il Viaggio Musicale”
 
Główny cel spotkań to wspieranie muzycznych inicjatyw z zakresu interpretowania dawnej muzyki.
gdzie?Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Kostki-Potockiego S. 10/16, 02-958 Warszawa
kiedy?19 listopada 2017 od 16:30
za ile?20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na cykl koncertów, pod nazwą: "Muzyka Dawna w Wilanowie – jesień 2017". Będą to spotkania w wieczory jesienne, odbywające się w pałacu. Tutaj raz na miesiąc wszyscy melomani będą mieli wspaniałą okazję, żeby posłuchać muzyki posiadającej wielką wartość artystyczną i wykonane będą przez świetnych artystów. W programie koncertów znajduje się przede wszystkim muzyka kompozytorów, którzy pracowali w wiekach XVII oraz XVIII.

Główny cel spotkań to wspieranie muzycznych inicjatyw z zakresu interpretowania dawnej muzyki. Od czasów Sobieskiego muzyka stawała się elementem architektonicznym, a także częścią pałacowego życia, pragniemy przywrócić wspaniałą tradycję oraz pokazywać muzyczne zabytki, które są zgodne z założeniem epoki, w której powstały, a także zaprezentować je na historycznych instrumentach lub też na kopiach takich instrumentów. Utwory wykonywać będzie Orkiestra Cornu Copiae.

W programie: Koncert G-dur wykonany na orkiestrę TWV oraz na dwoje skrzypiec 52:G1 napisany przez Georg Philipp Telemann; Chacconne i Uwertura z opery, pod tytułem: "Król Artur" - Henry'ego Purcell'a, suita orkiestrowa od Jeana'a Babtiste Lully; anonim - "Ychepe Flauta"; koncert h-moll wykonany na wiolonczelę i 4 skrzypiec RV580 od Antonio Vivaldi'ego; Partita 331 - Johann Joseph Fux.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na najbliższy koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 19-go listopada 2017 roku, do warszawskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Koncert rozpocznie się o godzinie 16:30, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl