Mustapha El Boudani - tradycyjna muzyka Sahary w St. Klasztorze!

Mustapha El Boudani - tradycyjna muzyka Sahary w St. Klasztorze!
Mustapha El Boudani przyszedł na świat w wielodzietnej, tradycyjnej rodzinie Nomadów, pochodzi z Południa Maroka, z wioski znajdującej się u samych wrót Sahary.
Gdzie?
Klub Muzyczny Stary Klasztor
Purkyniego J. E. 1, 50-155 Wrocław
Kiedy?
21 maja 2019 od 20:00
Za ile?
20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 21-go maja 2019 roku na występ Mustaphy El Boudani, pochodzącego z Maroka, który zaprezentuje Wam muzykę tradycyjną z Sahary. Występ będzie miał miejsce na Scenie Letniej (Dziedziniec Starego Klasztoru) we Wrocławiu.

Mustapha El Boudani przyszedł na świat w wielodzietnej, tradycyjnej rodzinie Nomadów, pochodzi z Południa Maroka (wioska MHamid El Ghizalne), znajdującej się u samych wrót piasków największej pustyni na świecie - Sahary. To wokalista, gitarzysta oraz bębniarz. Ponad to artysta potrafi grać na kastanietach - karkabat i tańczyć. W trakcie występu zaprezentuje on autentyczny, tradycyjny folklor, czy też muzykę saharyjską, która jest grana w naszych czasach (tutaj - gitara elektryczna). Piosenki są śpiewane w języku Hassani (dialekt Hassaniya). Utwory traktują o ludziach, przyrodzie, gwiazdach, zwierzętach, pustyni, Bogu i miłości. W zależności od tego jaki rodzaj ma występ, artysta często ubiera się w tradycyjny nomadzki strój. Muzyk pracuje dla Stowarzyszenia Współpracy Marokańsko-Polskiej, pod nazwą: „Africae Deserta Project”. Od roku 2015 w naszym kraju i w Maroko realizuje projekt, pod nazwą: "Górale na Saharze - Nomadzi w Beskidach”. Współpracując z instruktorami, muzykami, a także podopiecznymi z Fundacji Braci Golec bierze aktywny udział w przeróżnych imprezach, które organizowane są na terenach łuku Polskich Karpat. Bierze także udział w redykach i jest uczestnikiem imprez w granicach projektu, pod nazwą: „Karpaty Łączą”. Daje koncerty na całym kontynencie europejskim, jednak podobno najlepiej czuje się właśnie w Polsce.

Zaproszony został do nagrania wspólnego albumu z formacją Dikanda. Na krążku, pod tytułem: „Devla Devla” są dwie kompozycje: "Yamali charme alah" oraz tradycyjna „Africa Zina”. Wraz z grupą występował na trasie miesięcznej, tak w Polsce, jak i poza jej granicami. Kocha Saharę, jednak uwielbia nasze góry Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Dzięki występom poznał on różnorodność stroju, muzyki, tradycji góralskich w całym łuku Polskich Karpat. Obecnie ukazał się album CD "Nomad", na którym zagrali także nasi Górale Żywieccy - DudySkrzypce (instruktorzy z Fundacji Braci Golec) i Kapela Po Pieronie.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Mustapha El Boudani grywał z takimi formacjami, jak między innymi: Dikanda, Grzechem Piotrowskim, a także góralami Beskidu Śląskiego oraz Żywieckiego, również z synem Mikea Oldfielda - Luckiem (zespół Gypsyfingers). Mówi się o artyście: „Prawdziwa Magia Pustyni”, „Autentyczna Wirtuozeria”

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, do wrocławskiego Klubu Muzycznego Stary Klasztor, znajdującego się przy ulicy Purkyniego J. E. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl