Muniek i Przyjaciele - koncert
Program ich koncertów będzie zaś wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, tak pochodzących z repertuaru formacji T. Love, jak również solowych działań.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
29 marca 2019 od 20:00
Za ile?
60 zł

Muniek i Przyjaciele - akustyczna odsłona występów, które wykona specjalnie dla Państwa Zygmunt "Muniek" Staszczyk, czyli lider zespołu T. Love. Podczas koncertów Muńkowi towarzyszyć będą: Cezariusz Kosman - grający na gitarze akustycznej i Janek “Jahlove” Pęczak - również grający na gitarze akustycznej.

Nie planują oni nowej płyty, ani też nowych projektów. Chcą sobie, tak po prostu, pograć na zupełnym luzie, w mniejszych, bardziej kameralnych miejscach. Program ich koncertów będzie zaś wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, tak pochodzących z repertuaru formacji T. Love, jak również solowych działań. Ponad to postaramy się Państwu przedstawić kilka zupełnie świeżych pomysłów.

Zygmunt Staszczyk jest współzałożycielem oraz liderem zespołu dobrze Wam znanego - T. Love. Przyszedł on na świat w roku 1963, w mieście Częstochowa. Ukończył tam IV LO. W kilka lat potem został absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku działał w grupie, pod nazwą Atak, która później została przekształcona w Opozycję.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W roku 1982, razem z Dariuszem Zającem, Januszem Knorowskim oraz Jackiem Wudeckim założył formację T. Love. Do roku 1987 funkcjonowali pod nazwą nieco inną, a mianowicie: Teenage Love Alternative. Z tamtego okresu pochodzą także przeboje, jak: "Garaż" (rok 1984), "Autobusy i tramwaje" (rok 1988), czy też "IV LO" (rok 1985).

W roku 1989 Staszczyk pojechał do Anglii, natomiast formacja zawiesiła swoją działalność. Wrócił do kraju w roku 1991 i reaktywował formację, w której ze składu starego pozostał tylko on. Udzielał się również, między innymi w zespołach Szwagierkolaska oraz Paul Pavique Movement

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 29-go marca 2019 roku, do gdańskiego Starego Menażu, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 60 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl