Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Moscow 48- koncert w Sopocie

Moscow 48- koncert w Sopocie
 
Dzieło, które za czasów stalinowskich było zakazane, pierwszy raz zostanie odegrane w Polsce w instrumentalnej formie.
gdzie?Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
kiedy?22 lipca 2017 od 19:30

Nazwa programu "Moscow '48", jest nawiązaniem do mrocznego okresu, kiedy to na wielką skalę prowadzono stalinowskie prześladowania żydowskich artystów. Wśród prześladowanych znalazł się między innymi: Salomona Michoelsa- aktor i dyrektor Żydowskiego Teatru w Moskwie oraz Perec Markisz, poeta i twórca moskiewskiej szkoły literatury jidysz.

Dmitri Shostakovich, będący jednym z najbardziej wybitnych kompozytorów XX wieku, solidaryzując się z ofiarami prześladowań stalinowskich, skomponował w '48 roku pieśni op. 79 pod tytułem "Z żydowskiej poezji ludowej", będący trzonem programu koncertu, który odbędzie się 22 lipca 2017 roku w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Dzieło, które za czasów stalinowskich było zakazane, pierwszy raz zostanie odegrane w Polsce w instrumentalnej formie. Dodatkowo będziemy mieli niepowtarzalną możliwość, by usłyszeć pieśni Kornackiej Ewy do poezji Pereca Markisza.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór, poświęcony największym i najwybitniejszym twórcom poezji żydowskiej, zinterpretowanej przez Andre Ochodlo i Adama Żuchowskiego oraz przez znakomity kwartet smyczkowy "Atom String Quartet". To będzie wspaniała uczta muzyczna, elektryzujący wieczór, którego siła rażenia będzie adekwatna do tego, jakimi talentami obdarzenie zostali artyści!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl