MittelCinemaFest 2016. Środkowoeuropejski Festiwal Współczesnego Kina Włoskiego - dzień 4

MittelCinemaFest 2016. Środkowoeuropejski Festiwal Współczesnego Kina Włoskiego - dzień 4
Samuraj cieszy się wtedy, kiedy na horyzoncie pojawiają się kłopoty.
Gdzie?
ARS Reduta
Św. Tomasza 11, 31-018 Kraków
Kiedy?
18 listopada 2016 od 12:00
Za ile?
18 zł
Organizator
Włoski Instytut Kultury w Krakowie

Festiwal Współczesnego Kina Włoskiego to ważne wydarzenie poświęcone propagowaniu włoskiej sztuki filmowej, poświadczające zainteresowanie naszego kraju i miasta Krakowa sztuką i kulturą kinematograficzną. Podczas MittelCinemaFest można obejrzeć filmy z najświeższej produkcji kinematograficznej Italii. Festiwal organizują trzy ważne miasta Europy środkowej: Kraków, Budapeszt oraz Bratysława.

O godzinie 12:00 zapraszamy na film w reżyserii Giuseppe Piccioniego "Te dni" ("Questi giorni", rok 2016, 120 minut). Rzecz dzieje się w prowincjonalnym miasteczku. Bohaterki, cztery młode dziewczyny w trakcie późno wieczornych wypraw na nadmorskim deptaku dopełniają swe codzienne marzenia i rytuały zauroczone przejściowym wybrykiem natury. To co je łączy to nie podobieństwa, ale raczej incydentalne emocje, zwyczaje lub ukrywane w głębi duszy uczucia. Szczególnie ważna jest łącząca je więź, która rodzi się w trakcie wspólnej podróży do Belgradu. Jedna z nich jedzie tam by spotkać tajemniczą przyjaciółkę oraz z powodu nieoczekiwanej propozycji pracy.

Natomiast o godzinie 19:00 rozpocznie się projekcja filmu reżyserowanego przez Roan Johnson "Piuma czyli piórko" ("Piuma", rok 2016, 98 minut). Samuraj cieszy się wtedy, kiedy na horyzoncie pojawiają się kłopoty. Cate powiedziałaby, że to dlatego, że nie jest zbyt mądry. Natomiast Ferro skontrowałby mówiąc, że to dlatego, iż kiedy poziom wody się podnosi, z łodzią dzieje się to samo. Dla obu naszych bohaterów nadchodzące dziewięć miesięcy będzie bardzo burzliwe, choć oni sami jeszcze tego nie wiedzą, ani nie rozumieją. Chwilowo wydaje im się, że o córeczce zaczną myśleć dopiero po jej urodzinach. Teraz mają na głowie inne sprawy, jest matura do zdania razem z Patemą oraz pozostałą paczką przyjaciół. Po maturze planują wyjazd do Hiszpanii oraz Maroka. To ma być przecież najdłuższe lato ich życia, pełne marzeń o wspólnym domu i wszystkim tym, o czym marzą osiemnastolatkowie w ich czasach. Ale nie tylko Cate i Ferro są nieprzygotowani, dotyczy to także ich rodziców. Mama i tata Ferra próbują im we wszystkim pomóc, ale szybko wpadają w kryzys i ich własne małżeństwo staje się zagrożone. Rodzice Cate w ogóle nie chcą brać udziału w problemach swojej córki. Pozostała czwórka musi więc stawić czoła nadchodzącej sytuacji i wziąć odpowiedzialność za córkę i wnuczkę, która pojawia się według nich znacznie za wcześnie. Potrzeba wielu lat aby przygotować się na rodzicielskie obowiązki, nasi bohaterowie mają na to zaledwie dziewięć miesięcy, a dziecko nie ma zamiaru zaczekać. Czy będziesz gotowy, czy nie, ono będzie ciebie potrzebować. Poczuj się lekki jak piórko, jeżeli potrafisz, a może sprostasz nadchodzącym wyzwaniom

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl