Mistrzostwa Polski w Squashu we Wrocławiu
Turniej powrócił do miasta Wrocław po pięciu latach. Zawody teraz rozegrane zostaną w Magnolia Park. Wydarzenie nie jest biletowane.
Gdzie?
Centrum Handlowe Magnolia Park Wrocław
Legnicka 58, 54-204 Wrocław
Kiedy?
27 czerwca 2019
Organizator
Wrocław Squash Club

Szklany kort powstał w Magnolia Park. Zatem to pierwszy taki sportowy event w Polskim centrum handlowym. Już za jakiś czas wejdą na niego najlepsi zawodnicy z Polski, ale również z czołówki rankingu światowego, aby zawalczyć o najwyższy tytuł. To wielkie święto squasha potrwa cały miesiąc, w mieście Wrocław.

Egipcjanin Ali Farag jest aktualnym mistrzem świata oraz liderem w rankingu PSA, który pierwszą pozycję w klasyfikacjach i tytuł zdołał wywalczyć na przełomie miesięcy: luty i marzec/Chicago. Najprawdopodobniej on w charakterze numeru pierwszego na całej kuli ziemskiej uświetni zbliżające się w szybkim tempie Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski - Squash. Turniej powrócił do miasta Wrocław po pięciu latach. Zawody teraz rozegrane zostaną w Magnolia Park. Wydarzenie nie jest biletowane.

Na kort pierwsi wejdą najmłodsi zawodnicy, jacy od 7-go do 9-go czerwca skrzyżują swe rakiety w Mistrzostwach Indywidualnych Kraju Juniorów. Natomiast seniorzy powalczą o tytuł mistrzowski kilka dni później, bo od 13-go do 15-go czerwca. Zaś zwieńczeniem miesiąca squashowego mają być Drużynowe Mistrzostwa Polski, które rozpoczną się od 27-go do 29-go czerwca.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Cały miesiąc potrwa wydarzenie, które jest nie tylko imprezą dla profesjonalistów. Zostanie rozegrany również turniej przeznaczony dla amatorów i dla zaawansowanych graczy od 21-go do 22-go czerwca. Są zaplanowane również wydarzenia towarzyszące, jak między innymi: animacje dla dzieci oraz dla dorosłych, pokazowe gry, można będzie wynająć szklany kort w niehandlowe niedziele (16-go czerwca i 23-go czerwca) oraz w Boże Cało, czyli 20-go czerwca.

Organizatorem Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Kraju, w tym roku w Squashu jest Club Wrocław Squash. Magnolia Park to jeden z partnerów wydarzenia. Turniej jest rozgrywany pod patronatem Krajowego Związku Squasha. Przed Państwem harmonogram głównych wydarzeń: od 7-go do 9-go czerwca 2019 roku - odbędą się finały Indywidualnych Mistrzostw Juniorów, od 13-go do 15-go czerwca będą miały miejsce finały Mistrzostw Indywidualnych Polski Seniorów, od 21-go do 22-go czerwca będzie miał miejsce turniej dla amatorów, a także turniej dla zaawansowanych graczy,od 27-go do 29-go czerwca zaś finały Drużynowych Mistrzostw Kraju z udziałem gwiazd światowego formatu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl