Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu
Parajeździectwo to sportowa jazda konna przeznaczona dla niepełnosprawnych osób zarządzana przez Międzynarodową Jeździecką Federację
Gdzie?
Hipodrom Sopot
Polna 1, 81-745 Sopot
Kiedy?
od 27 września 2019 08:00 do 29 września 2019 16:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Hipodrom Sopot

Parajeździectwo to sportowa jazda konna przeznaczona dla niepełnosprawnych osób zarządzana przez Międzynarodową Jeździecką Federację (FEI), która obejmuje swym zasięgiem następujące jeździeckie dyscypliny: ujeżdżenie, rajdy, skoki przez przeszkody, czy powożenie. Jednym z odłamów parajeździectwa jest paraujeżdżenie - to obecnie konkurencja paraolimpijska. W paraujeżdżeniu są organizowanie zawody, które dokładnie odpowiadają zawodom zwykłym: towarzyskie, promocyjne oraz ogólnopolskie. Zważając na różny stopień niepełnosprawności zawodników, zrobiono system, który składa się z 4 poziomów sprawnościowych, opracował go Chris Meaden (Wielka Brytania), zatem: poziom 1a to jazda stępem, jazda stępem oraz krótkie odcinki kłusu to poziom 1b, poziom 2 to jazda kłusem i stępem, zaś poziom 3 to jazda stępem, galopem i kłusem, a poziom 4 stanowi jazda stępem, kłusem oraz galopem, jak również chody boczne.

Na ogólnopolskich zawodach są dwie grupy, a do nich przydzielani są jeźdźcy: grupa A i B. Dla tych grup jest prowadzona osobna klasyfikacja wyników. Grupa A może stosować tylko pomocnicze wyposażenie, jakie wymienione zostało w karcie zawodników. Grupa B stanowi pozostałych zawodników, a także wszystkich tych, którzy wykonują nasz program z asekuracją. Ta grupa przed zawodami wymienić musi stosowane wyposażenie pomocnicze.

Zapraszamy zatem od 27-go do 29-go września 2019 roku, do sopockiego Hipodrom, znajdującego się przy ulicy Polnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl