Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Missa Iubilea - Stoltzer Ensemble - koncert

Missa Iubilea - Stoltzer Ensemble - koncert
 
W repertuarze grupy znajdziemy zatem muzykę dawną polską, europejskich kompozytorów z epoki baroku, renesansu i klasycyzmu, kompozycje Stoltzera
gdzie?Kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim
Pl. Kościelny 1, 50-329 Wrocław
kiedy?15 października 2017 od 18:00

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie zespół kameralnej muzyki - Stoltzer Ensemble. Jest to kwartet męski, który został założony w 2007 roku przez muzyków z miasta Wrocław. Byli to równocześnie uczestnicy świetnych formacji, jak między innymi: Cantores Minores Wratislavienses, Narodowego Forum Muzyki oraz jego chóru, czy też Ars Cantus, którzy na co dzień zajmują się właśnie muzyką dawną.

W repertuarze grupy znajdziemy zatem muzykę dawną polską, europejskich kompozytorów z epoki baroku, renesansu i klasycyzmu, kompozycje Stoltzera, ale najczęściej artyści grają muzykę romantyczną, jak: R. Schumann, F. Mendelssohn, St. Moniuszko, Fr. Schubert, czy późniejsze okresy.

Stoltzer Ensemble działają w granicach instytucji, zwanej Wrocławscy Kameraliści, na początku formacja koncertowała w czasie występów Cantores Minores Wratislavienses, natomiast ostatnio koncertują już samodzielnie, a także razem z Barock Ensemble Wrocław. Formacja ma swojego patrona, którym jest kapelmistrz oraz kompozytor renesansowy katedry wrocławskiej - Thomas Stoltzer. To równocześnie autor wielogłosowego - pierwszego w muzyce opracowania hymnu zwanego Te Deum. Występowali już w naszym kraju, jak również za granicą.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 15-go października 2017 roku, we wrocławskim Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim, znajdującym się przy Placu Kościelnym 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl