Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Mikołaj Trzaska & Rabih Beaini

Mikołaj Trzaska & Rabih Beaini
 
Mikołaj Trzaska pochwalić się może działalnością w najistotniejszej formacji yassu: legendarnej grupie Miłość - której był współzałożycielem.
gdzie?Nowa Kolonia
Aleja Grunwaldzka 51, 80-180 Gdańsk
kiedy?15 grudnia 2017 od 20:00
za ile?20 zł

Nowa Kolonia w Gdańsku z siedzibą przy alei Grunwaldzkiej 51 już 15 grudnia gościć będzie dwóch świetnych muzyków: Mikołaja Trzaskę oraz Rabih Beainiego. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy. 

Informacje o artystach:
Mikołaj Trzaska to ikona awangardy jazzowej na polskiej scenie muzycznej. Od bardzo dawna związany z Gdańskiem. Stąd odbywa dalekie muzyczne podróże oraz te nieco bliższe. Zawsze przyświeca mu jeden cel: próba odnalezienia wspólnego mianownika dla muzyki chasydzkiej oraz współczesnej muzyki improwizowanej. To utalentowany saksofonista, basowy klarnecista oraz kompozytor.

Wychował się na gruncie yassu - społeczno-artystycznej inicjatywy, który na przełomie osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych lat buntował się przeciwko stagnacji w polskim środowisku jazzowym. Bunt i poruszenie przyniosły efekt. Artysta wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków dokonali zmian. Polskie oblicze jazzu zmieniło swe oblicze. Mikołaj Trzaska pochwalić się może działalnością w najistotniejszej formacji yassu: legendarnej grupie Miłość - której był współzałożycielem. Współtworzył również niezwykle kreatywną formację Łoskot.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Rabih Beaini - to muzyk pochodzący z Libii. Znany również pod pseudonimem Morphosis. To eklektyczny DJ oraz kreatywny producent elektronicznej muzyki, a także zaangażowany współpracownik wielu muzyków i innych artystów. Z pasją improwizuje tak z elektronicznymi muzykami, jak i akustycznymi. Wśród krytyków krąży opinia, że niewiele osób jest w stanie zagrać tak intrygujący i wymagający koncert.

W trakcie występów krautrock, dark wave, post wszystko oraz techno bezproblemowo funkcjonują blisko siebie, tworząc jedną spójną przestrzeń dedykowaną nawiedzonej harmonii hardware’u. Wytwórnia muzyczna artysty, Morphine, to miejsce dźwiękowo nieprzewidywalne. Warto polecić autorskie remiksy muzyka oraz intrygujące i zachwycające długogrające płyty. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się ponadczasowy muzyczny obraz „What We Have Learned”.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl