Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Mike Greene i Tomasz Dziano- koncert

Mike Greene i Tomasz Dziano- koncert
 
Pod nazwą "Street Blues" zespół działał do 2000 roku. Wtedy też Tomek Dziano oddał się karierze solowej, m.in. w "Tomek Dziano trio" oraz "Tribute to John lee Hooker".
gdzie?Beerokracja
Marszałkowska 99/101, 00-510 Warszawa
kiedy?19 czerwca 2017 od 20:00
za ile?15 zł

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na wspaniały koncert bluesowy, wyśmienitego duetu międzynarodowego!

Tomek Dziano, urodził się w Łodzi. Jest gitarzystą, wokalistą, autorem i kompozytorem. Wszechstronnie utalentowany człowiek, miłujący blues i soul. Jego pierwszą, znaną formacją był akustyczny duet Sapieja-Dziano. Później przeistoczył się w "Street Blues". W drugiej połowie lat 80-tych, "Street Blues" brał udział niemalże w każdym bluesowym festiwalu, dwukrotnie zostając laureatem Rawy Blues.

Blisko 30 lat temu, grupa przeniosła się do Berlina Zachodniego (wtedy obowiązywał taki podział), tam bardzo często grywali w bardzo znanym w Berlinie klubie o nazwie "Blues Café" oraz w innych berlińskich klubach. Często można było ich spotkać na ulicach miasta. Grupa wciąż zmieniała adres stacjonowania, w momencie kiedy zburzono mur berliński, wyjechali do Holandii, kolejno przenieśli się do Francji, miało to miejsce w roku 1990. Wówczas doszło do wielu zmian. Zmienił się skład grupy oraz brzmienie ich utworów.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Pod nazwą "Street Blues" zespół działał do 2000 roku. Wtedy też Tomek Dziano oddał się karierze solowej, m.in. w "Tomek Dziano trio" oraz "Tribute to John lee Hooker".

Mike Greene, urodzony w Brooklynie N.Y. W trakcie swojego młodzieńczego życia i dorastania fascynował go blues, gospel oraz r&b, których słuchał w harlemskiej radiowej rozgłośni WWRL. Długi czas uczył się gry na gitarze, grywał w wielu różnych zespołach, aż do lat 70-tych, bowiem wtedy właśnie wyjechał z USA, unikając tym samym wojny z Wietnamem na którą zostałby wysłany w ramach odbywania obowiązkowej służby wojskowej. Wyjechał do Europy. Pierwszy zespół z jakim podjął współpracę we Francji, był zespół "Dirty Grits". Wszechstronnie utalentowany: autor, kompozytor, wokalista, gitarzysta, gra również na mandolinie, akordeonie a nawet na banjo. Współpracował również z polskimi artystami, między innymi z Leszkiem Cichońskim oraz Łukaszem Wiśniewskim.

Od jakiegoś czasu z wielkim powodzeniem dzielną scenę z Tomkiem Dziano, Polakiem, który od wielu lat zamieszkuje Francję.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl