Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Miesiąc Spotkań Autorskich 2017. Ewa Winnicka, Beka Kurkhuli

Miesiąc Spotkań Autorskich 2017. Ewa Winnicka, Beka Kurkhuli
Ewa Winnicka - reporterka i dziennikarka, która jest związana z "Polityką" oraz publikuje w "Tygodniku Powszechnym", w "Dużym Formacie" i we włoskim "Internazionale".
Gdzie?
Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58
Pl. Teatralny 5, 50-051 Wrocław
Kiedy?
19 lipca 2017 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Mediateka

Nasz Festiwal, pod nazwą Miesiąc Autorskich Spotkań odbywa się każdego dnia w:

* Koszycach
* Brnie
* Ostrawie
* Wrocławiu
* Lwowie

W granicach programu edycji wrocławskiej swe teksty zaprezentuje dwudziestu polskich pisarzy, dziesięciu czeskich oraz słowackich, a także trzydziestu jeden pisarzy z państwa, które jest Honorowym Gościem, w danym roku. W tym roku to będzie Gruzja. Festiwal we Wrocławiu rozpocznie się 2 lipca, a zakończy 1 sierpnia tego roku.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Tak wygląda program dnia:

* Środa 19 lipca 2017 rok Mediateka oraz spotkanie z Ewą Winnicką i z Beka Kurkhuli
Godzina 19:00 - spotkanie z Ewą Winnicką, która opowiadać będzie o wykluczeniu oraz o życiu za bramą rezydencji wielce luksusowej.

Ewa Winnicka - reporterka i dziennikarka, która jest związana z "Polityką" oraz publikuje w "Tygodniku Powszechnym", w "Dużym Formacie" i we włoskim "Internazionale". To współautorka scenariuszy do dokumentalnych filmów. Zdobyła dwukrotnie nagrodę Grand Press za swoje teksty o społecznej tematyce. Autorka była nominowana do nagrody, o nazwie NIKE, także laureatka Literackiej Nagrody Gryfia, w roku 2015. Napisała: "Londyńczyków i Angoli", gdzie opisała emigrację polską, książkę, pod tytułem: "Nowy Jork zbuntowany", która zgłębia skutki wprowadzonej prohibicji oraz jej wpływu na zmiany kulturowo-społeczne i wydanej w roku 2017 - "Milionerki". Również "Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson". Autorka w niej pozwala spojrzeć za kulisy należącej do Johnsonów rezydencji. Kim była sama Barbara Piasecka-Johnson? Czy była to łowczyni majątków? Czy może zepsuta i rozpieszczona ofiara majątku? Czy może też kochająca żona i wielka filantropka?

* O godzinie 20:30 spotkanie z Beka Kurkhuli

Urodził się on w roku 1974 opublikował swe pierwsze nowele w roku 1991, w dość poczytnej gazecie, pod nazwą "Mamuli". Od tamtego czasu opowiadania Kurkhuli regularnie pojawiają się w literackich magazynach. Od roku 1999 do roku 2004 pracował on w roli reportera wojennego dla "Dilis Gazeti", jeździł wówczas do przeróżnych prowincji regionów konfliktowych na Kaukazie, w Gruzji, w Abhazji oraz w Północnej i Południowej Ossetii. Wraz z Azerbejdżanem, Inguszetią oraz Pankisi Gorge.

Pierwsza książka autora, która nosi tytuł: "Kropka … Zagubieni ludzie z zagubionych ziem", wydana została w roku 2004. Zaś w roku 2005 antologia opowiadań, nosząca tytuł: "Dom gdzie indziej" znajdowała się pośród finalistów, którzy pretendowali do literackiej nagrody, o nazwie SABA (kategoria utwór roku prozatorski). Opowiadania autora:

* Pusta popielniczka
* Adamo
* 10,000 Słów
* Krótka letnia noc

Znajdują się w antologii trzydziestu dziewięciu Opowiadań Wybranych. Od 2006 roku Beka Kurkhuli to doktor Instytutu Gruzińskiej Literatury. W swojej pracy Beka ilustruje poruszające oraz tragiczne tematy wojenne, konfliktowe oraz inne kwestie, które znajdują się na styku narodowych i międzynarodowych spraw.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl