Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO Marcin Wasilewski Trio + Nils Petter Molvær

Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO Marcin Wasilewski Trio + Nils Petter Molvær
 
Grupa nawiązała współpracę, tworząc tym samym kwartet z Tomaszem Stańko. Ich pierwszy album pojawił się na rynku muzycznym w 2005 roku
gdzie?Narodowe Forum Muzyki - foyer
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?30 kwietnia 2017 od 16:00
za ile?30 zł

Narodowe Forum Muzyki - foyer zaprasza na Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO Marcin Wasilewski Trio + Nils Petter Molvær. Wśród wykonawców usłyszymy:
- Nils Petter Molvær
- Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio, to jedna z najlepszych i wybitnych formacji jazzowych w swoim pokoleniu, ale także jedna z tych formacji jazzowych, która z ogromnym powodzeniem wbiła się w europejski rynek muzyczny, ponadto znalazła już swoje miejsce hierarchii formacji światowych. W Polsce, to bez wątpienia jazzowy fenomen.

Marcin Wasilewski Trio, tworzą: lider- Marcin Wasilewski, kontrabas- Sławomir Kurkiewicz, perkusja- Michał Miśkiewicz. Panowie grają już od połowy lat 90-tych, na początku jednak przyjęli nazwę Simple Acoustic Trio. Grupa nawiązała współpracę, tworząc tym samym kwartet z Tomaszem Stańko. Ich pierwszy album pojawił się na rynku muzycznym w 2005 roku (wytwórnia ECM). Z upływem czasu grupa, jak już przyjęło się w tradycji jazzowej, przyjęła nazwę pochodzącą od lidera grupy, którym jest Marcin Wasilewski, stając się tym samym "Marcin Wasilewski Trio".

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl