Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Mieczysław Szcześniak - Nierówni (koncert urodzinowy)

Mieczysław Szcześniak - Nierówni (koncert urodzinowy)
 
Takie było zamierzenie Mieczysława Szcześniaka. Chciał podzielić się ulubioną poezją Jana Twardowskiego.
gdzie?Kalinowe Serce
Krasińskiego 25, 01-580 Warszawa
kiedy?3 sierpnia 2017 od 19:30
za ile?70 zł

Miłośników poezji księdza Jana Twardowskiego oraz fanów Mieczysława Szcześniaka zapraszamy 3 sierpnia do Kalinowego Serca w Warszawie, gdzie punktualnie o 19:30 rozpocznie się niezwykły koncert. Artysta 3 sierpnia obchodzić będzie urodziny, które zorganizowano w niezwykłej scenerii sceny przy Krasińskiego 25. Mieczysław Szcześniak w tym szczególnym dniu proponuje publiczności koncert, podczas którego zaprezentuje płytę "Nierówni".

Album NIERÓWNI jest najnowszą płytą Mietka Szcześniaka, której zaaranżowanie było marzeniem artysty od wielu już lat. Wokalista wybrał 11 liryków księdza Twardowskiego, następnie skomponował do tekstów pozytywną i rytmiczną muzykę. W albumie dominują słoneczne samby i bossa nova. Dzięki temu jest pogodnie oraz refleksyjnie. Pojawiają się również utwory wypełnione sporą dawką wyśmienitego humoru. Innymi słowy, będzie energetycznie oraz bardzo lirycznie. A najważniejsze jest to, że wszystko toczy się w sposób niewymuszony, czyli dokładnie w taki sposób do jakiego przyzwyczaił czytelników ksiądz Twardowski.

Takie było zamierzenie Mieczysława Szcześniaka. Chciał podzielić się ulubioną poezją Jana Twardowskiego. Plan zrealizował. Metaforycznie rzecz ujmując zaryzykować można stwierdzenie, że przeniósł liryki z serca do głowy oraz na usta. Tak, by można było je wyśpiewać, wytańczyć, płakać i śmiać się w ich asyście. Mieczysław Szcześniak uważa, że esencja poezji księdza Twardowskiego jest bardzo lekka, niezbyt łatwa, lecz zdecydowanie przyjemna. Dlatego wokalista dał jej formę, którą stanowi kolaż słońca, rytmu i pozytywnej – bossa novy, samby, chorińjo oraz sao. By podkreślić klimat, by zabrzmiało organicznie oraz prawdziwie – na płycie zagrali brazylijscy koledzy instrumentaliści artysty, a także polskie smyki.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl