Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Michał Wawrzyniak - Googler 0.2

Michał Wawrzyniak - Googler 0.2
 
Szkło zaś stało się całkiem nowym medium dla artysty i nadało jego pracom zupełnie nową jakość, jak również lekkość oraz rzadko spotykaną szlachetność.
gdzie?Galeria Versus
Jatki 11, 50-111 Wrocław
kiedy?18 października 2017 od 18:00
organizatorGaleria Versus

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę rzeźby Michała Wawrzyniaka, która odbędzie się w granicach Festiwalu Europejskiego Szkła 2017. Artysta - Michał Wawrzyniak już drugi raz wystawia swoje prace w Galerii Versus, a także kolejny raz zaskoczy Państwa swą twórczością. Motywem, który tym razem stał się impulsem do stworzenia wystawy, pod tytułem: "Googler 2.0" jest szkoło, jak również wiersz napisany przez Wawrzyniaka, noszący tytuł: "Kontrolerzy Ruchów".

Zapraszamy zatem na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 18 października tego roku, od godziny 18:00, natomiast wystawa potrwa od 19 października do 11 listopada 2017 roku, we Wrocławiu.

Rzeźby, które zaprezentujemy Państwu na wystawie w swej intencji zawierają anty-polityczne idee, a także idee anty-systemowe. Rzeźby, które starają się nawiązać do różnych treści, zawierających się w literaturze oraz w myślach pisarzy, między innymi Georg'a Orwell'a i Franz'a Kafki, jak również dekadentów, poetów symbolistów, tworzących na przełomie wieku XIX i XX. Główne motto Wawrzyniaka dotyczy właśnie tego, by przywołać blask tych idei, być może także krytycyzmu i przestrogi w stosunku do najbardziej autorytarnej polityki. Tutaj nie widownia przygląda się rzeźbą, ale obiekty przypatrują się widzom, podglądają ich oraz bacznie obserwują. Zaś w rzeźbiarskiej formie także sam Artysta stara się odzwierciedlić swoisty bunt występujący przeciwko systemowi, który narzucany jest w odbiorze oraz w tworzeniu sztuki.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Jest to szczególnie widoczne w podejściu niesztampowym do materiałów, estetyki i formy. Stało się to znakiem rozpoznawczym rzeźb, które będziecie Państwo mieli przyjemność zobaczyć podczas wystawy Googler 0.2. Szkło zaś stało się całkiem nowym medium dla artysty i nadało jego pracom zupełnie nową jakość, jak również lekkość oraz rzadko spotykaną szlachetność. Artysta mówi, że szkło i światło jest nierozłączne w uścisku miłości. I tego właśnie potrzeba jest rzeźbie, by uzyskać wielką siłę wyrazu i estetykę.

Michał Wawrzyniak urodził się w Gościejowicach (województwo opolskie). Tam też ma swoją rzeźbiarską pracownię. Razem z rodziną mieszkają w mieście Opole. Skończył studia psychologiczne i pedagogiczne na Opolskim Uniwersytecie. Jest to samouk artystyczny. Ciągle podejmuje nowe eksperymenty dotyczące sztuki. Na początku Wawrzyniak tworzył różne instrumenty z innych przedmiotów, później jego ręce zajęło rzeźbiarstwo. Najpierw były to postaci lalkowe, jak na przykład roboty przeznaczone pod "teatru w walizce". Praca ta otworzyła artyście drogę do rozwoju jego pasji.

Teraz zajmuje się rzeźbą multimedialną, posługując się przeróżnymi tworzywami. Rzeźbi w glinie, stosuje też metaloplastykę, skręca i klei, a robi to gumą, metalem, ceramiką, kamieniem, szkłem, tworzywami sztucznymi, nadmorskimi muszlami i skórą. Łączy ze sobą resztki przetworzone starych przedmiotów z tym, co wykonuje własnymi rękoma. Autor wystaw indywidualnych, a także zbiorowych. Ostatnimi czasy maluje także na płótnie, czy na papierze, a także podejmuje współpracę z "Teatrem Jednego Wiersza" w Opolu. Są to prace scenograficzne oraz aktorskie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl