Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Michał Urbaniak & Urbanator

Michał Urbaniak & Urbanator
 
Michał Urbaniak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych person w jazzowym świecie.
gdzie?Białołęcki Ośrodek Kultury | Kino na Boku
Van Gogha 1, 03-188 Warszawa
kiedy?9 września 2017 od 19:00
za ile?70 zł

Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert formacji Michał Urbaniak & Urbanator. Koncert odbędzie się 9 września, punktualnie o 19:00 w Kinie na Boku (Białołęcki Ośrodek Kultury). Koncert stanowić będzie inaugurację nowego sezonu artystycznego w Ośrodku.

Michał Urbaniak współpracował z największymi jazzowymi legendami. Właściwie wystarczy wspomnieć wyłącznie jedną postać - Miles Davis! Z ikoną jazzu Urbaniak nagrał krążek zatytułowany „Tutu”. Ten znany, ceniony na całym świecie saksofonista oraz skrzypek koncertować będzie na warszawskiej scenie już 9 września. Serdecznie zapraszamy, scena BOK-u!

Na scenie przy ulicy Vincenta van Gogha nr 1, podczas koncertu Michał Urbaniak wystąpi z:
Michaelem Patches Stewartem – instrumenty dęte/trąbki
Xantone Blacq - wokal/instrumenty klawiszowe,
Femi Temowo - gitara,
Otto Williamsem – gitara basowa,
Troy'em Millerem - perkusja,
Andym Ninvallem - wokal/rap.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Michał Urbaniak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych person w jazzowym świecie. Artysta urodził się w Polsce, ale zyskał miano „obywatela świata”. To znany skrzypek oraz saksofonista. Zasłynął jako kompozytor i aranżer. Świat poznał go jako współtwórcę i kreatora muzyki fusion. Wspólnie z żoną, utalentowaną wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, w 1973 roku wyjechał do Nowego Jorku. Zabłysnął w świecie muzycznym nagraniami z najpotężniejszą legendą jazzowego świata, Milesem Davisem.

Wspólnie nagrali płytę zatytułowaną „Tutu”. Artysta zapraszał i był zapraszany często do współpracy przy wielkich muzycznych projektach. Quincy Jones, Billy Cobham, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson, Marcus Miller czy Jaco Pastorius - to legendarne nazwiska, które odcisnęły swe artystyczne piętno w portfolio muzycznym Urbaniaka. Michał Urbaniak kreuje sporo autorskich projektów. Jest liderem, aranżerem i kompozytorem w „Jazz Legends”, „Fusion”, „Urbanatorze”, „Urbanizerze”, „UrbSymphony”. Koncertował podczas najistotniejszych festiwali jazzowych na świecie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl