MIASTOmovie: Wędrówka po ulicznych mikro- i makrohistoriach

MIASTOmovie: Wędrówka po ulicznych mikro- i makrohistoriach
Zaplanowane trasy są naprawdę ciekawe, ponieważ są tam nie jedynie mniej znane zakątki osiedli wrocławskich, ale również takie atrakcje jak pokazy plenerowe filmów, czy też koncerty uliczne.
Gdzie?
Ulica Kraszewskiego
Kraszewskiego J. I. 1, 50-211 Wrocław
Kiedy?
29 września 2018 od 16:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Wrocławska Fundacja Filmowa

Tematem szóstej edycji wydarzenia, pod nazwą: MIASTOmovie, które będzie miało miejsce w mieście Wrocław pomiędzy 26-stytm, a 30-stym września, ma być ulica. Zatem nasz festiwal nie odbyłby się bez spacerów wrocławskimi najciekawszymi traktami. Zaplanowane trasy są naprawdę ciekawe, ponieważ są tam nie jedynie mniej znane zakątki osiedli wrocławskich, ale również takie atrakcje jak pokazy plenerowe filmów, czy też koncerty uliczne. W oprowadzeniach, Państwa udział jest darmowy.

W czasie MIASTOmovie 6: Ulica będą miały miejsce 3 oprowadzenia uliczne: w piątek, a także w sobotę i niedzielę. Ulice, które Państwo zobaczą to: Kleczkowa - Kraszewskiego oraz Zegadłowicza (wędrowanie po ulicznych makro i mikrohistoriach).

W popołudnie sobotnie, mając za przewodnika Ankę Bieliz oraz Szymona Maraszewskiego ruszą Państwo w podróż wzdłuż 2-óch krzyżujących się uliczek, na osiedlu Kleczków –Kraszewskiego, a także Zegadłowicza. Specyficzna, uznawana dość długo za peryferyjną, wpleciona wręcz między tory i rzekę, część miasta z bardzo zróżnicowanym charakterem zostanie odkrywana przez Państwa razem z mieszkańcami oraz użytkownikami ulic, którzy skupiają w sobie co najważniejsze na Kleczkowie. XIX-wieczna industrialność i śródmiejskość, determinująca życie codzienne, tutaj jest pomieszana z oficjalną oraz nieprzystępną dla lokalnych strefą publicznych instytucji. Kraszewskiego poprzetykana wysokimi, pięknymi kamienicami w połowie swej drogi ustąpi innej przestrzeni, bo dwóm nieobecnym przez długi czas w dyskursie oficjalnym ośrodkom, czyli Zakładowi Karnemu oraz Ośrodkowi Zdrowia Psychicznego.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Natomiast kameralna Zegadłowicza w swych początkach czarowała trzykondygnacyjną, wręcz idealną pod „nowych mieszczan” zabudową, jednak tych którzy zatęsknili do miasta-ogrodu. Zatem im bardziej zbliżamy się do Odry, tym bardziej ustępuje historii nowszej powojennego budownictwa, tak zwanego: wielopłytowego. Nie stronimy od wchodzenia w różne bramy, podwórka, czy też klatki, od zaglądania do oficyn, przechodzenia przez garaże. Ponad to prześledzimy wspólnie dawną i teraźniejszą makrohistorię osiedla.

Spacer jest realizowany we współpracy z programem: "Sąsiadujemy" realizowanym dzięki Strefie Kultury Wrocław. Startujemy o godz. 16:00, przy ulicy Kraszewskiego 1.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl