Miasto na Żywo prezentuje: Wczasy

Miasto na Żywo prezentuje: Wczasy
Debiutancka płyta długogrająca nosi tytuł: "Zawody" - jest to słowo klucz, ponieważ album opowiada historie zawodników codzienności, o ich marzeniach, uczuciach, obawach, stosunku do zawodowej pracy
Gdzie?
Dolne Miasto
Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk
Kiedy?
14 lipca 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie

"Miasto na Żywo" wraca na Dolne Miasto. Duet Wczasy stworzony został przez Bartłomieja Maczaluka, który przyszedł na świat w roku 1984 i pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Jakuba Żwirełło, który z kolei urodził się w roku 1991 i pochodzi z Olsztyna. Panowie spotkali się w mieście Poznań, gdzie zaczęli wspólną drogę muzyczną. Wczasy swój debiut miały w roku 2017, kiedy to wydali świetnie przyjętą Ep-kę, pod tytułem: "1000 problemów", nakład: Placid Person Records. Krzysztof Kwiatkowski z Trzech Szóstek pisał o nich: Oni są tak zrelaksowani, iż ja po prostu odpływam.

Gdy kończył się rok 2017 ich piosenka, nosząca tytuł: "Świętokracja" została wydana na składance świątecznej. Składanka nosi tytuł: "Przeżyj Święta", nakład: Nasiano Records. Wypowiadał się o niej bardzo pozytywnie, między innymi Bartek Chaciński, z blogu Polifonia. Dźwięk Wczasów obecnie jest oparty na syntezatorach analogowych, gitarach oraz perkusyjnych automatach, pochodzących ze złotej ery pop and synth, zaś kompozycje zazwyczaj przybierają zwięzłe formy piosenkowe.

Debiutancka płyta długogrająca nosi tytuł: "Zawody" - jest to słowo klucz, ponieważ album opowiada historie zawodników codzienności, o ich marzeniach, uczuciach, obawach, stosunku do zawodowej pracy, także o ich zawodach miłosnych oraz życiowych, jak również o sportowych zawodach, w których nie sposób wygrać.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Można usłyszeć też echo polskiej zimnej fali, podobne do Lecha Janerki, Siekiery i Variété, ale także synth-pop/romantic/new zainspirowany latami osiemdziesiątymi, na przykład: Kapitanem Nemo, Rezerwatem, czy też wczesnym Kombi. Synth-punk znajdzie się na płycie również i to ten w stylu Super Girl i Romantic Boys, nerw podobnie jak z debiutu Cool Kids of Death. Jednoznacznie trudno określić całość projektu, jednak my spróbujemy to zrobić. Wczasy to oksymoron. Dlaczego? Ponieważ to nieoczywiste połączenie bardzo chwytliwego popu oraz treściwej alternatywy plus mocne teksty w języku polskim, gitarowy synth-punk-pop.

Ponad to teksty zespołu są aż do bólu szczere, realistyczne i bardzo dosadne, chociaż chwilami także romantyczne oraz liryczne. Momentami Wczasy balansują przy samej granicy powagi i żartu, bo muzycy wyznają zasadę, iż nie warto brać siebie i życia zbyt poważnie.

Na koncert Wczasów zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 14-go lipca 2018 roku, do Gdańska, Dolne Miasto znajdujące się przy ulicy Jaskółczej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest ono bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl