Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Memphis in Poland - Koncert finałowy

Memphis in Poland - Koncert finałowy
 
Dla zespołu tłem będzie inny zespół kilkuosobowy smyczkowy, który został stworzony ze studiujących artystów w Muzycznej Akademii w mieście Gdańsk oraz w Rudi School.
gdzie?Opera Leśna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
kiedy?17 czerwca 2017 od 19:00
za ile?35 zł

Projekt ten zapoczątkowała idea, która urodziła się w roku 2015, gdy trwała międzynarodowa wielka impreza: "Memphis in May". Jej tematem przewodnim była właśnie Polska. To Festiwal, na którym honoruje się Polskę, wygrał wówczas konkurs słynnego amerykańskiego dziennika, pod tytułem: "USA Today" na oświatowo-kulturalne najlepsze wydarzenie (Południe USA).

Były już ambasador RP w Stanach Zjednoczonych - Ryszard Schnepf, również Gość honorowy MIM w roku 2015 to autor pomysłu Festiwalu "Memphis in Poland". Organizatorem głównym wydarzenia jest American-Polish Society Memphis. Projekt za najważniejszy cel stawia sobie rewanż za wspaniałe uhonorowanie naszego kraju oraz rodaków przez Memphis, które jest kolebką rock’n’rolla, bluesa, czy soulu, ale także wykorzystanie wielkiego sukcesu imprezy w Memphis do utwierdzenia więzi pomiędzy Ameryką i Polską na kanwie podobnych zamiłowań do muzyki, kultury oraz dążeń obydwu państw w ich niedawnej historii.

Sopot, Gdańsk oraz Warszawa - to właśnie tam odbędą się wydarzenia, które wiążą się bezpośrednio w Festiwalem. Muzyczna, zarazem główna część programu będzie miała miejsce w Operze Leśnej już 17 czerwca 2017 roku. Na finałowy koncert natomiast przygotowano coś specjalnego, a mianowicie występy znanych na Południu USA, amerykańskich artystów oraz polskiej muzycznej formacji, o nazwie "Nocna Zmiana Bluesa" Sławka Wierzcholskiego. Zespół występował wcześniej w Memphis, było to parę lat temu. Pojawią się również dwie formacje artystyczne ze Stanów Zjednoczonych, które zaprezentują typową muzykę dla Memphis, czyli blues, rock i soul.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zatem przedstawiamy pierwszy zespół, o nazwie "Memphis Mix", utworzony przez profesora z Uniwersytetu Memphis (Rudi Scheidt)doktora Marcina Arendta. Muzyka, który gra w symfonicznej orkiestrze Iris Orchestra i równocześnie jej menażera. Skład zespołu rockowo-bluesowo-soulowego:

* Marcin Arendt grający na mandolinie oraz na skrzypcach
* Susan Marshall
* Rebecca Arendt - wokalistka
* Heather Trussell zagra na skrzypcach
* Joe Restivo zagra na gitarze
* Sam Shoup zagra zaś na gitarze basowej
* Pee Wee Jackson, który jest perkusistą

Dla zespołu tłem będzie inny zespół kilkuosobowy smyczkowy, który został stworzony ze studiujących artystów w Muzycznej Akademii w mieście Gdańsk oraz w Rudi School. Druga amerykańska grupa nazywa się "Rock for Human Rights". Jej lider to Wil Seabrook, który gra na gitarze oraz śpiewa. Skład zespołu stanowią:

* Chris Rolontz zajmujący się basem
* Cassidy Turbin zagra na perkusji
* Tieg Johnson - gitara, śpiew oraz pianino

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl