Melo Liryka Zakwita Muzyka - Ania Broda dla dzieci

Melo Liryka Zakwita Muzyka - Ania Broda dla dzieci
Milusińscy będą mieli okazję posłuchać piosenek, wierszyków, jak również brać udział w wielu melorecytacyjnych zabawach, a w nich rolę główną odgrywać będzie świat roślin.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
2 czerwca 2019 od 12:00
Za ile?
25 zł

W moim ogródeczku Pani Róża szeptała tyle niebieskiego lnu, gryka i lawenda, a zakwita muzyka. Muzyka to integralna część życia ludzkiego, która z każdej niemalże strony nas otacza. Słuchacz ma swój nastrój, który z kolei jest niczym płótno, na którym malować można pędzlem muzycznym, zaś barwna ilustracja, jaka wówczas powstaje, potrafi połączyć ludzi jak hymn narodowy, czy kolędy. Jeżeli chcą Państwo przekonać się, jak muzyka może rozbudzić wyobraźnię dziecięcą, a także zintegrować, czy pobudzić działania to zapraszamy Was bardzo serdecznie na koncert z dziećmi.

Milusińscy będą mieli okazję posłuchać piosenek, wierszyków, jak również brać udział w wielu melorecytacyjnych zabawach, a w nich rolę główną odgrywać będzie świat roślin. Wystąpią zatem przed Wami: len, lawenda, róża oraz gryka. Program natomiast opierał się będzie na motywach polskiej tradycji oraz obejmował będzie tańce i utwory, jak między innymi: "Maczek", czy tez dawne gry oraz zabawy, na przykład: "Pani Róża". W trakcie koncertu wystąpi również Ania Broda, natomiast jej wyśmienity śpiew umili towarzystwo liry korbowej, cymbałów, drumli i dzwonków.

Ania Broda jest wokalistką posiadającą bardzo wyrazisty głos, jest również kompozytorką oraz autorką tekstów, a także mistrzynią gry na wileńskich cymbałach. Artystka gra też na pianinie i na bębnach, tworzy muzykę autorską, jak również tradycyjną i filmową. Od roku 2011 nagrywa oraz występuje solo. Prócz tego prowadzi ona warsztaty ze śpiewu głosem "białym", czy zajęcia edukacyjno-muzyczne, które są przeznaczone dla dzieci i dla dorosłych. Broda zajmuje się też muzykoterapią przeznaczoną dla dzieci chorych na zespół Downa. Dyskografia artystki obejmuje cztery płyty, noszące tytuły: "A ja nie chcę spać!" (rok 2011), "6 H", z roku 2014, "Najlepsze życzenie", również z roku 2014 i "Thousand Lakes", rok 2016.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Pierwszy album, który był zainspirowany wierszykami poetów polskich, zdobył nagrodę w konkursie, pod tytułem: "Świat przyjazny dziecku", którego organizatorem był Komitet Ochrony Praw Dziecka. Następnym wielkim sukcesem wokalistki było zdobycie stypendium od Ministerstwa Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego, a także od Urzędu Marszałkowskiego, miasta Olsztyn. W 2015 roku dostała się aż do półfinałowego odcinka popularnego programu Mam Talent (TVN). W rok później była laureatką Nagrody Prezydenta Olsztyna. Teraz nagrywa ona dla Polskiego Radia oraz Telewizji, zaś jej występy mają miejsce w Polsce i poza jej granicami. Inspiracją, by nagrywać piosenki dla artystki jest głównie poezja, a w szczególności szalona i tajemnicza. Poszukuje ona w muzyce przede wszystkim barw, magii, emocji, a także irracjonalnych historii.

Słowem wszystkiego, co mogłoby pobudzić ludzką wyobraźnię. Całym jej życiem jest śpiew. Sama o sobie mawia, że śpiewa, bo organicznie potrzebuje takiej formy ekspresji, którą jest właśnie śpiew, czy też wołanie, krzyczenie, wibrowanie dźwiękiem i nawet oddychanie śpiewem. To integralny środek wyrazu z częścią instrumentalną jej muzyki, ale również istniejący w solowej przestrzeni. Ciężko artystce wyobrazić sobie życie, w którym śpiewu po prostu nie ma. To jakby wyłączyć dźwięk w przestrzeni. Śpiew jest zatem echem wydarzeń oraz emocji wokół niej. Historie jakie opowiada z pomocą melodii czy głosu traktuje jak formę sztuki i równocześnie jako muzykoterapię. Według niej głos, działający, tak na słuchaczy, jak również na twórców, ma właściwości oczyszczające i dodatkowo porusza głęboko, czy też inspiruje. To wszystko sprawia, iż muzyka, którą artystka komponuje jest bardzo unikatowa, prawdziwa i płynąca wprost z serca.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 2-go czerwca 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl