Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Melanie Charles International Quartet - koncert

Melanie Charles International Quartet - koncert
 
Podczas koncertu w krakowskiej Piwnicy pod Baranami zaprezentują autorskie aranżacje jazzowych standardów oraz muzyki soul.
gdzie?Piwnica pod Baranami
Rynek Główny 27, 31-008 Kraków
kiedy?7 września 2017 od 21:00
za ile?30 zł

Już 7 września na scenie przy Rynku Głównym 27 w Krakowie, w kultowej Piwnicy pod Baranami pojawi się formacja muzyczna MELANIE CHARLES QUARTET w składzie:

*wokal, flet - Melanie Charles,*piano - Janusz Skowron,
*kontrabas - Dishan Harper,
*perkusja - Mirosław Sitkowski.

MELANIE CHARLES QUARTET to kwartet z polsko-amerykańską tradycją. Podczas koncertu w krakowskiej Piwnicy pod Baranami zaprezentują autorskie aranżacje jazzowych standardów oraz muzyki soul. Punkt kulminacyjny koncertu, niezwykle oryginalny momentem programu stanowią utwory korzeniami sięgające tradycji muzycznych Haiti, czyli miejsca, z którego wywodzi się Melanie Charles.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na scenie obok Melanie, flecistki i wokalistki, pojawi się jeden z niezwykle utalentowanych kontrabasistów młodego, amerykańskiego pokolenia – Dishan Harper, a także dwaj muzycy: polski, wybitny jazzowy pianista Janusz Skowron oraz polski perkusista Mirosław Sitkowski, od wielu lat związany ze środowiskiem muzycznym Poznania.

Notatka biograficzna: Melanie Charles:

Artystka urodziła się w Brooklynie. Przyszła na świat w rodzinie amerykańsko-haitańskiej. Melanie Charles to niezwykła postać w muzycznym, artystycznym świecie. Potrafi stworzyć mistrzowskie kolaże gatunków muzycznych. Płynnie przechodzi od soulu, jazzu aż po muzykę korzenną z Haiti. Melanie to absolwentka słynnej LaGuardia High School of the Performing Arts. Ukończyła klasę fletu oraz nową Szkołę Jazzu i Muzyki Współczesnej. Otrzymała dyplom "performance wokalny jazzu". Artystka wiele podróżuje. Odwiedziła już mnóstwo słynnych scen. Między innymi: w Nowym Jorku: Blue Note oraz LPR, w Mediolanie, w Japonii, w Paryżu: Duc Des Lombards. Melanie współpracuje z wieloma słynnymi artystami. Zaangażowała się w nagrania dwóch płyt światowej sławy gitarzysty i producenta Nicoli Conte.

Były to albumy: "Love and Revolution" oraz "Free Souls". Wystąpiła obok takich idoli jak: Jose James i Gregory Porter. Ralph Boncy - autor haitański oraz Haitian Jazz Foundation kreślą sylwetkę artystki w najnowszej książce zatytułowanej "Grand Dames De La Musique Haitienne". Charles Melanie dzieliła już scenę z wybitnymi haitańskimi artystami, takimi jak Belo, James Germain, Emeline Michel, Buyu Ambroise oraz z wieloma innymi. Artystka występuje także pod pseudonimem D'flower. Z tym imieniem realizuje projekt zatytułowany RAT HABITAT. Rok temu Melanie wydała debiutancką, obiecującą EP-kę "GUNS THAT SHOOT BUBBLEs". Wydawnictwo otrzymało entuzjastyczne i przychylne recenzje Gilles Petersona, Okayplayera i Afropunka.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl