Matt Elliott - koncert
Wyjątkowo niski i głęboki głos Matta Elliota sprawił, że artysta zyskał miano: "Mroczny Bard z Bristolu".
Gdzie?
Klub Piękny Pies
Bożego Ciała 9, 31-059 Kraków
Kiedy?
17 maja 2018 od 20:00
Za ile?
40 zł

Klub Piękny Pies w Krakowie po raz kolejny stanie się areną ciekawego wydarzenia kulturalnego. Tym razem na scenie przy ulicy Bożego Ciała 9 w Krakowie pojawi się Matt Elliott.

Na dorobek Matta Elliotta składają się niesłychane połączenia gitarowych brzmień muzyki folkowej, która czerpie pełnymi garściami z zasobów sztuki ludowej Europy Wschodniej oraz krajów śródziemnomorskich, a także prywatne doświadczenie, często mroczne i ciężkie, wypływające z żywej kultury "Bristol sound". Niezwykle delikatne, często szeptane fragmenty, przeplatają się z bardzo temperamentnymi kompozycjami wypełnionymi mroczną żywiołowością. Wyjątkowo niski i głęboki głos Matta Elliota sprawił, że artysta zyskał miano: "Mroczny Bard z Bristolu". Do tego dochodzi jeszcze nieprzeciętna umiejętność redagowania tekstów, które charakteryzują się niezwykłą melancholią i towarzyszy im nieprzemijające poczucie osamotnienia. Jedno jest pewne - kontakt z Mattem Elliotem to przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Artysta pochodzi z Bristolu. Wcześniej występował z takimi grupami jak Amp i Movietone. Od roku 2001 wydaje muzykę sygnując ją własnym podpisem.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Matt Elliott od najmłodszych lat starał się łączyć życie ze sztuką i muzyką. Pierwsze poważne kroki i decyzje artystyczne podjął w wieku szesnastu lat. Sześć lat później zajął się sprzedażą płyt oraz debiutował jako DJ. Pierwsze koncerty zaliczył w bristolskich klubach. W końcu przyszedł moment, gdy jego kariera nabrała tempa. Artysta otrzymał propozycję sesji nagraniowej u Johna Peela (BBC). Pojawiła się także szansa na występy podczas koncertu Sonic Youth, który zorganizowano pod Brooklyńskim Mostem. Potem pozostało podpisanie kontraktu z wydawcą Domino Records. Od tego czasu Matt Elliot pochwalić się może wydaniem sześciu płyt, które podpisane zostały własnym nazwiskiem artysty, a także pięcioma płytami pod szyldem formacji Third Eye Foundation. W kręgach muzycznych doczekał się uznania i docenienia. Poproszony został o stworzenie oficjalnych remiksów dla Blonde Redhead, Tarwater, Ulver, Thurstona Moore’a oraz Mogwai.

17 maja Mroczny Bard z Bristolu odwiedzi Kraków. Koncert w Klubie Piękny Pies rozpocznie się o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl