Mateusz Pospieszalski Quintet - wydarzenie towarzyszące 39. PPA

Mateusz Pospieszalski Quintet - wydarzenie towarzyszące 39. PPA
Mateusz Pospieszalski to artysta, który pochwalić się może uznaniem i autorytetem w artystycznym świecie.
Gdzie?
Vertigo Jazz Club & Restaurant
Oławska 13, 50-123 Wrocław
Kiedy?
18 marca 2018 od 20:00
Za ile?
49 zł

Vertigo Jazz Club & Restaurant otwiera się na ciekawe wydarzenia artystyczne. W ramach 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w klubie przy ulicy Oławskiej 13, 18 marca odbędzie się koncert Mateusza Pospieszalskiego, który zagra z formacją Mateusz Pospieszalski Quintet. Muzycy zaprezentują projekt „Tralala”.

Mateusz Pospieszalski to artysta, który pochwalić się może uznaniem i autorytetem w artystycznym świecie. To autor muzyki do filmu w reżyserii Marcina Głowackiego "Mój biegun". Wokalista Voo Voo i saksofonista ma w dorobku kilka dobrych albumów. Między innymi są to: „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, „empe3”, „Matika” ze ścieżką dźwiękową do filmu, muzyka teatralna do „Zimowej opowieści” Wiliama Szekspira oraz „Kolędy” zagrane na ciekawym instrumentarium - wyłącznie instrumentach dętych.

Nowa płyta artysty zatytułowana „Tralala” podobna jest w swym charakterze do albumu „empe3”. Tu także pojawia się pewna swoboda, nonszalancja muzyczna w folkowo - jazzowej interpretacji. Tym razem zespół muzyczny tworzą inni artyści. Trzon składu to ojciec oraz syn - Mateusz i Marek Pospieszalscy. Wokal należy do Mateusza oraz Barbary Pospieszalskiej. Kontrabas przypisany został muzykowi pochodzącemu z Częstochowy, który pochwalić się może międzynarodową karierą - Maxowi Musze. Za perkusją ujrzeć można Moritza Baumgartnera, świetnego, obiecującego młodego berlińczyka. Płyta „Tralala” powstała podczas czterech sesji w Studiu imienia Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, pod egidą Jacka Gładkowskiego.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Mateusz Pospieszalski poproszony o skomentowanie nowego albumu, stwierdził, iż płyta „Tralala” stanowi kwintesencję osobistych, estetycznych pragnień. Utwory znajdujące się na płycie mają konstrukcję charakterystyczną dla piosenek (tekst i melodia) ale cechuje je brak jakichkolwiek ograniczeń. Dwie kompozycje wzbogacone zostały o tekst Wojciecha Waglewskiego, kolejne dwie zyskały tekst Bartka Kudasika z zespołu Zakopawer. Autorami tekstów są także Adam Nowak z formacji Raz Dwa Trzy, a także Jacek Bieleński, artysta związany z Łodzią. Sam Mateusz Pospieszalski dopracował dwa teksty, co nie powinno dziwić słuchaczy, ponieważ od samego początku podkreślano osobisty charakter albumu. Całość zdobią trzy instrumentalne utwory.

Płyta „Tralala” zagrana przez kwintet Mateusza Pospieszalskiego ujrzy światło dzienne pod koniec stycznia, najdalej w pierwszych dniach lutego. Promocję albumu zaplanowano podczas trasy koncertowej, która odbędzie się w lutym, marcu i maju. Serdecznie zapraszamy do Vertigo Jazz Club & Restaurant we Wrocławiu. 18 marca, punktualnie o godzinie 20:00 na scenie przy Oławskiej 13 - Mateusz Pospieszalski Quintet.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl