Mateusz Pałka / Szymon Mika Duo- koncert
Ich koncerty to mieszanka kompozycji autorskich, improwizacji a także jazzowych standardów w bardzo ciekawych aranżacjach.
Gdzie?
Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie
Szewska 12, 31-009 Kraków
Kiedy?
14 czerwca 2019 od 21:00
Za ile?
20 zł

Mateusz Pałka i Szymon Mika Duo uchodzą za duet nowatorski, który tworzy dwóch młodych i uznanych muzyków: Mateusz Pałka- grający na fortepianie oraz Szymon Mika- grający na gitarze. Pierwsze ich występy podziwiać mogliśmy już w roku 2012, a ponieważ były bardzo udane, panowie zadecydowali się na stałą współpracę fortepianowo- gitarową. Ich koncerty to mieszanka kompozycji autorskich, improwizacji a także jazzowych standardów w bardzo ciekawych aranżacjach.

Mateusz Pałka urodził się w roku 1993. Jest pianistą, improwizatorem i kompozytorem. To jeden z najbardziej ciekawych jazzowych pianistów, reprezentujących młode pokolenie. Zachwyca zarówno dojrzałą grą oraz subtelnością. Cechuje go dbałość o każdy zagrany dźwięk oraz profesjonalny warsztat. Jego pianistyka przepełniona jest duchem romantyzmu i impresjonizmu.

Szymon Mika jest na czele najbardziej utalentowanych jazzowych gitarzystów, reprezentujących młode pokolenie. Pochwalić się może Pierwszą Nagrodą zdobytą podczas Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego imienia Jarka Śmietany w roku 2015, nagrodą Grand Prix Indywidualność Jazzowa zdobytą podczas Festiwalu Jazz nad Odrą w roku 2012. Na swoim koncie ma także inne ważne nagrody oraz wyróżnienia. Czytelnicy magazynu Jazz Forum w ankiecie uznali go za Nadzieję Roku 2016. Mika zachwyca dojrzałością okazywaną w grze, ma niezwykle dopracowane brzmienie i profesjonalny warsztat.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zapraszamy Państwa serdecznie już 14 czerwca 2019 roku do Krakowa do Piec'Art Acoustic Jazz Club o godzinie 21.00. Cena biletu: 20 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl