Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Mastodon - koncert

Mastodon - koncert
 
Nie zależało im szczególnie na popularności mainstreamowej, jednak uznanie od strony nurtu głównego godne jest odnotowania.
gdzie?Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
kiedy?4 lipca 2017 od 19:00
za ile?105 zł

Klub B90, a także Knock Out Productions zapraszają Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się 4 lipca 2017 roku, w Gdańsku. Wystąpi dla Was Mastodon.

W roku 2000 powstał kwartet amerykański, który usłyszymy na żywo w naszym kraju podczas bliskiej, letniej trasy koncertowej - europejskiej. Grupa odwiedzi Nas, aby promować swoją nową płytę, pod tytułem: "Emperor Of Sand". Jej premiera ma przypaść na 31 marca 2017 roku. Z pewnością usłyszycie także piosenki znane z poprzednich albumów formacji, jak na przykład:

* "Leviathan"
* "Once More‚ Round The Sun"

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Mastodon, Stany Zjednoczone, progresive rock, rock’n’roll, stoner: Istnieją takie formacje, na których koncerty oraz nowe płyty czeka się z ogromnych podnieceniem. W roku 2000 w Atlancie powstał kwartet, o nazwie Mastodon, należy on właśnie do tych zespołów. Rozpoczynali oni swoją przygodę z muzyką od surowego, jak również zaaranżowanego bardzo ciekawie sludge’u, wraz z elementami progresywnego metalu (albumy, jak: "Leviathan", czy "Remission"), aby trzecią płytą: "Blood Mountain" demonstrować swą ogromna sympatię do stonera oraz głębszego, bardziej klarownego brzmienia.

Później stworzyli dzieło, którym zamknęli usta wszystkim wokół: "Crack The Skye", to koncepcyjne dzieło z roku 2009. Ten album o mały włos znalazłby się w pierwszej dziesiątce popularnego "Billboardu". Otrzymali także aż trzy nominacje do nagrody Grammy. Nie zależało im szczególnie na popularności mainstreamowej, jednak uznanie od strony nurtu głównego godne jest odnotowania. Po roku 2009 Mastodon gra bezdyskusyjnie w pierwszej lidze metalowej sceny. Ten status zawdzięczają także mniej eksperymentalnym albumom, jak:

* "The Hunter" nominowani do nagrody Grammy za utwór: "Curl Of The Burl"
* "Once More‚ Round The Sun" nominowani do nagrody Grammy za piosenkę: "High Road"

Zespół grał już kiedyś w Polsce, przede wszystkim na festiwalach, ale również w Klubie. Teraz pojawią się promując nową płytę, pod tytułem: "Emperor Of Sand", której premiera miała miejsce 31 marca 2017 roku.

Zespół tworzą:
* Brent Hinds: wokal oraz gitara
* Brann Dailor grający na perkusji, także zaśpiewa
* Troy Sanders: gitara basowa oraz klawisze, także zaśpiewa
* Bill Kelliher, który zagra dla Was na gitarze rytmicznej, także zaśpiewa

Członkowie formacji świetnie potrafią tworzyć atmosferę wyjątkową podczas swoich koncertów. Jak to na wizjonerów muzycznych przystało.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl