Martin Küchen / Rafał Mazur / Vasco Trilla - koncert w OPT

Martin Küchen / Rafał Mazur / Vasco Trilla - koncert w OPT
Martin Küchen jest wybitnym szwedzkim saksofonistą, improwizatorem jazzowym oraz jedną z postaci kluczowych sceny europejskiej muzyki właśnie improwizowanej.
Gdzie?
Ośrodek Postaw Twórczych (OPT)
Działkowa 15, 50-538 Wrocław
Kiedy?
12 maja 2018 od 20:00
Za ile?
20 zł

Ośrodek Postaw Twórczych bardzo serdecznie zaprasza Państwa na koncert trio: Martin Küchen, Vasco Trilla i Rafał Mazur. Wydarzenie odbędzie się już 12-go maja 2018 roku, we Wrocławiu, przy ulicy Działkowej 15. Zaczynamy o godzinie 20:00, zaś bilety wstępu kosztują 20 złotych.

Martin Küchen jest wybitnym szwedzkim saksofonistą, improwizatorem jazzowym oraz jedną z postaci kluczowych sceny europejskiej muzyki właśnie improwizowanej. Przyszedł on na świat w roku 1966, a swoją muzyczną karierę rozpoczął w charakterze wokalisty rockowego. Z biegiem czasu artysta zaczął interesować się również innymi światami muzycznymi. Wówczas grywał, na przykład jako klezmer. Spędził także dłuższy czas w Afryce, gdzie koncertował z zespołem lokalnym, pod nazwą: Alphones Suomas. Natomiast od 2000 roku nagrywa oraz koncertuje z artystami czołowymi grającymi jazz, ponad to jest współtwórcą grup, jak: Angles 9, Chip Shop Music, All Included, Trespass Trio i Looper.

Rafał Mazur to jeden z najciekawszych oraz najbardziej twórczych improwizatorów, którzy grają na gitarze akustycznej basowej. W muzyce, którą artysta gra wolna improwizacja spotkała się z chińską filozofią, a także z praktykami tao. Swe koncepcje stara się realizować, między innymi w formacji Ensemble 56, czy międzynarodowym trio, pod nazwą: Mockunas/Mazur/Strid i Mazur/Neuringer Duo, jak również Kaluza/Suchar/Mazur/ Majewski. W ostatnim ze składów muzycy nagrali płytę, pod tytułem: „Tone Hunting”, która w październiku roku 2013 ukazała się dzięki nakładowi oficyny, o nazwie: Clean Feed.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

I Vasco Trilla jest perkusistą oraz improwizatorem pochodzącym z Barcelony. Grę na perkusji zaczął już w wieku 19 lat. Na początku skupiał się on na rocku oraz metalu progresywnym, potem zainteresował się muzyką afrykańską, indyjską, jazzem oraz swobodną improwizacją. Artysta tworzył muzykę z różnych gatunków, zaczynając od popu przechodząc przez jazz, aż po death metal. Wykorzystuje obecnie techniki niekonwencjonalne gry na perkusji i jest zaangażowany w życie sceny free-improv. Daje koncerty na całym kontynencie europejskim. Na swoim koncie ma więcej niż dwadzieścia krążków.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl