Marta Szefke Trio - Koncert W hołdzie damom bluesa

Marta Szefke Trio - Koncert W hołdzie damom bluesa
Marta Szefke jest bluesową wokalistką, kompozytorką, autorka tekstów oraz pedagogiem.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
27 września 2019 od 19:00
Za ile?
25 zł

Marta Szefke Trio bardzo serdecznie zaprasza Państwa na koncert, który poświęcamy twórczości Etty James, Arethy Franklin, Tiny Turner oraz Niny Simone. Bardzo kobiecy wokal, feelingowy kontrabas, charyzmatyczny fortepian - wszystko to tworzy intrygujący klimat, jaki zaprasza słuchaczy do bliższego obcowania z muzyką artystek ponadczasowych.

Marta Szefke jest bluesową wokalistką, kompozytorką, autorka tekstów oraz pedagogiem. Absolwentką na kierunku: Wokalistyka Jazzowa bydgoskiej Akademii Muzycznej. Z zespołem toruńskim, grającym bluesa, pod nazwą: Tortilla występowała na klubowych scenach, jak również na festiwalach w całym kraju, jak między innymi: w trakcie Komeda Jazz Festival, Galicja Blues Festiwal, Toruń Blues Meeting, w tym z wielkimi legendami jazzu polskiego, jak między innymi: Wojciechem Karolakiem i Markiem Stryszowskim (z Laboratorium). Liderka i założycielka grupy Groove Band Marta Szefke, z którą wykonuje swe własne kompozycje. Formacja zadebiutowała w finale Polish Blues Challenge (Suwałki Blues Festival, w roku 2016).

Dmytro Poeta - jest klawiszowcem, producentem muzycznym, aranżerem i kompozytorem. Poza tym to absolwent Kijowskiego Muzycznego College'u R.M. Gliera, na kierunku: Jazz oraz Muzyka Estradowa. Prowadzi współpracę z formacją Aleksandr Pusznoj Band z Rosji, zespołem bluesowym Djankoj Brothers z Ukrainy w charakterze klawiszowca, wokalisty, kierownika muzycznego, aranżera i Groove Band Marta Szefke wokal wspierający oraz klawisze). W charakterze kierownika formacji, jak również klawiszowca występował w telewizyjnych programach typu talent show (Rosja oraz Ukraina).

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Paweł Urowski - jest kontrabasistą i gitarzystą basowym, jak również absolwentem Muzycznej Akademii imienia Karola Lipińskiego, Wrocław, Wydział Instrumentalny. Zdobył nagrody na jazzowych konkursach, jak między innymi: Jazz Juniors, EIM, czy też Krokus Jazz Festiwal. Artysta nagrał osiemnaście albumów, a w tym płytę, która została nominowana do nagrody Fryderyka 2010, wydanej w granicach formacji, pod tytułem: "Dziki Jazz" (Pater, Kamiński, Gorzycki i Urowski).

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27-go września 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl