Marko Markovic Brass Band z Serbii zagra w Starym Klasztorze!

Marko Markovic Brass Band z Serbii zagra w Starym Klasztorze!
Na naprawdę szaloną zabawę z muzyką bałkańską zaprasza zatem serdecznie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
15 kwietnia 2018 od 20:00
Za ile?
40 zł
Organizator
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław

Marko Marković jest jednym z najpopularniejszych trębaczy bałkańskich, a także wokalistów. Odwiedzi on nasze miasto Wrocław już 15-go kwietnia 2018 roku, a razem z nim nowa orkiestra, pod nazwą Brass Band Marko Markovic . Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, znajdującym się przy ulicy Purkyniego J. E. 1, o godzinie 20:00, zaś bilety wstępu kosztują 40 złotych.

Na naprawdę szaloną zabawę z muzyką bałkańską zaprasza zatem serdecznie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław. Publiczność wrocławska niejednokrotnie miała już okazję, by oklaskiwać Marko Markovića w trakcie koncertów z formacją Boban oraz Orkesta Marko Marković w granicach Festiwalu Ethno Jazz, jak również na pierwszym w kraju koncercie artysty z Brass Band - czas ubiegłorocznej Świętojańskiej Nocy odbywającej się w mieście Wrocław.

Marko Marković przyszedł na świat 29-go lutego 1988 roku. Jest to muzyk serbski, który gra na trąbce oraz na skrzydłówce. To syn Bobana Markovića, który z kolei jest liderem orkiestry dętej, pod nazwą Boban Marković Orkestar. Wykonują oni muzykę, którą można określić jako Balkan Brass. Po raz pierwszy z tą grupą wystąpił mając czternaście lat, a było to w roku 2002. Natomiast w latach od 2006 do 2015 był już jednym z liderów formacji, który ponad to koncertował z nazwą Boban oraz Marko Marković Orkestar. Kiedy odszedł i założył swoją własną formację, grupa wróciła do dawnej nazwy, czyli: Boban Marković Orkestar.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Rok 2006 przyniósł występ jako Romeo w obrazie filmowym, pod tytułem: „Gucza! Pojedynek na trąbki”. To musical oparty bardzo swobodnie na motywach znanego: „Romea i Julii”. A fabuła tego filmu jest umieszczona w realiach festiwalu, który odbywa się w mieście, o nazwie Guča. Festiwali dotyczy właśnie trębaczy, a na nim Boban oraz Marko Marković występowali wiele razy.

Brass Band Marko Markovic wystąpi przed Państwem w składzie:
Ivan Pavlovic – trumpet, Marko Markovic – vocal and solo trumpet player, Miroslav Krstic – trumpet, Miroslav Sejdic śpiewający tenorem, Boban Demirovic również śpiewający tenorem, Predrag Salijevic – tenor, a także Stoimen Ilic zajmujący się tuba-bassem, Danijel Jovic – Tapan, Stefan Ismailovic – Drums Electric.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl