Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Mario „Mayito” Rivera & Band live in Breslau

Mario „Mayito” Rivera & Band live in Breslau
 
Wokalista otrzymał wiele nagród na które zapracował swoim wyjątkowym głosem w tym ogromna ilość nagród międzynarodowych.
gdzie?Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
kiedy?2 lutego 2018 od 20:00

Mario „Mayito” Rivera, jest jednym z najważniejszych wokalistów kubańskich na całym świecie, jest to fakt niezaprzeczalny. Może pochwalić się charakterystyczną barwą głosu, która zapewniła mu na ponad 20 lat funkcję frontmana kubańskiej grupy Los Van Van, która sławę odnosiła na całym świecie.

Wraz z tym zespołem Mario "Mayito" Rivera otrzymał Grammy, jedną z najważniejszych muzycznych nagród. Publiczności na całym świecie znany jest również z głównej roli w filmie Wima Wendersa pod tytułem "Sons of Cuba" (Buena Vista Next Generation).

Mayito odznacza się wyjątkowym tembrem głosu i charakterystycznym tremolo, dzięki czemu wszystko, co prezentuje jest wykonaniem pierwszorzędnym niezależnie od gatunku: rumba, salsa, son, timba, afro czy bolero.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wokalista otrzymał wiele nagród na które zapracował swoim wyjątkowym głosem w tym ogromna ilość nagród międzynarodowych. Warto wspomnieć o Grammy zdobytej wraz z grupą Los Van Van, a także nominację do tejże prestiżowej nagrody za płytę solową "Negrito Bailandor", kategoria: "Best Salsa Album of the Year". Jego trasy koncertowe, to czas w których scenę dzielił między innymi z takimi wybitnościami jak: Osdalgia, Pio Leyva czy Tirso Duarte.

W roku 2011 opuścił Los Van Van i rozpoczął karierę wraz z sextetem wysokiej klasy młodych muzyków z kraju rodzinnego czyli z Kuby, to jego własny zespół, nazywający się "The Sons of Cuba".

Wspólnie z zespołem dają pokaz perfekcyjnych aranżacji a także oryginalną mieszankę nowoczesnego i klasycznego rytmu salsy, afro, jazzu, rumby, funky i timby. "The Sons of Cuba", to stosunkowo mała formacja, bo te kubańskie zwykle liczą od 10 do 14 członków. Dlatego tym bardziej docenić trzeba to z jaką łatwością na scenę wnoszą świeżość i ogromną energię, tym samym wprowadzając swoją publiczność w iście elektryzujący nastrój.

Zapraszamy zatem serdecznie do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze we Wrocławiu już 2-go lutego 2018 roku o godzinie 20.00 na wieczór niezapomnianych wrażeń z Mario "Mayito" Rivera.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl