Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Marek Napiórkowski „WAW–NYC" - koncert

Marek Napiórkowski „WAW–NYC" - koncert
 
Najnowszy zespół artysty tworzą muzycy pochodzący z Nowego Jorku. Jest to miasto szczególnie bliskie sercom jazzmanów.
gdzie?Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
kiedy?18 lutego 2018 od 18:00
za ile?80 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie czołowego gitarzystę polskiego oraz kompozytora - Marka Napiórkowskiego. Jest on artystą wszechstronnym, który dodatkowo posiada własny i niepowtarzalny muzyczny język. Napiórkowski ze swymi premierowymi piosenkami, pochodzącymi z albumu, pod tytułem: "WAW-NYC" wystąpi przed Państwem już 18-go lutego 2018 roku, o godzinie 18:00, we wrocławskiej Sali Koncertowej w Radiu Wrocław.

Napiórkowski jest artystą niezwykle trudnym, by go zaszufladkować, ponieważ każde nowe przedsięwzięcie zabierze Państwa w coraz ciekawsze światy muzyczne, wielce intrygujące, a wszystko to przypieczętowuje marką unikatowego dźwięku. Nowa płyta artysty sprawi niespodziankę swoją kolejną przemianą.

Najnowszy zespół artysty tworzą muzycy pochodzący z Nowego Jorku. Jest to miasto szczególnie bliskie sercom jazzmanów. W drugiej połowie formację tworzą muzycy z Polski i stąd właśnie tytuł krążka: „WAW–NYC" - zupełnie jak na lotniczym bagażu. Mauel Valery - pianista zespołu pochodzi z Kuby, co zawsze jest wyczuwalne w jego muzyce. Na perkusji natomiast gra mistrz Clarence Penn, który ma w swoim dorobku niemalże cały leksykon jazzowy - grywał z wielkim Dizzy Gillespiem. Zaś Robert Kubiszyn jest wirtuozem kontrabasu oraz basowej gitary.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Nowa muzyka Napiórkowskiego potrafi wywołać cały wachlarz emocjonalny. Jest w niej bowiem, jak zawsze, niesłabnąca dynamika. Słynie on zwłaszcza z wyczucia dramatyzmu, którego sola charakteryzuje narracja. Opowiadają one różne historie. Energia, która pulsuje towarzyszy również piosenką lirycznym, jednak kiedy muzyk przestawia się na akustyczną gitarę, w tym opowieściach pojawiają się całkiem nowe tonacje, jak: zaduma, czy czułość. Artysta nie mógłby osiągnąć takowych efektów sam - jego formacja świetnie potrafi wczuć się w kompozycje swojego lidera, wspierają go wręcz fenomenalnie.

„WAW–NYC" tworzą: Marek Napiórkowski grający na gitarach, Manuel Valera grający na pianinie, Robert Kubiszyn zajmujący się basem, a także Clarence Penn, który gra na perkusji. Bilety wstępu na koncert są w cenie 80 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl