Marcin Wyrostek & Corazon - koncert
Marcin Wyrostek and Corazon - projekt, który powstał jako wynik fascynacji argentyńską oraz latynoamerykańską muzyką.
Gdzie?
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
Kiedy?
5 stycznia 2019 od 19:00
Za ile?
100 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert Marcina Wyrostka i Corazon już 5-go styczna 2019 roku, do wrocławskiej Sali Koncertowej imienia Jana Kaczmarka, znajdującej się przy Alei Karkonoskiej 8. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 100 złotych.

Marcin Wyrostek and Corazon - projekt, który powstał jako wynik fascynacji argentyńską oraz latynoamerykańską muzyką. Zainspirowała ona artystów do stworzenia tang w swoich musicalowych i jazzowych aranżach. Co, w końcu doprowadziło do powstania płyty, w roku 2010, noszącej tytuł: "Magia del Tango", finalnie osiągnęła ona tytuł potrójnej platyny.

Na początku repertuar grupy opierał się na kompozycjach Richarda Galiano, a także Astora Piazzoli. Fascynacje bałkańskie rytmicznej sekcji formacji były motorem do nagrania albumu ethno-folkowego, w roku 2011, pod tytułem: "Coloriage" (również platyna tyle, że podwójna). Efektem fuzji pragnień muzycznych była wydana w roku 2015 płyta, nosząca tytuł: "For Alice", która jest autorskim podsumowaniem Wyrostka i jego doświadczeń dotychczasowych, a w tym wielu występów z kameralnymi orkiestrami oraz z symfoniami. Teraz repertuar zespołu obejmuje utwory pochodzące z nowej płyty Marcina Wyrostka, pod tytułem: "Polacc", uzupełniając międzynarodowy wcześniejszy repertuar o polską muzykę.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zespół tworzą: Marcin Jajkiewicz – wokal, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Marcin Wyrostek – akordeon, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Piotr Zaufal – bas, Agnieszka Haase-Rendchen – grająca na fortepianie oraz Krzysztof Nowakowski zajmujący się instrumentami perkusyjnymi.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl