Marcin Olak Standards Trio - koncert
Standards Trio jest składem, w którym grany jest jazz. Po prostu jazz. Bez udziwnień, ale także bez muzealnego pietyzmu.
Gdzie?
Dom Kultury "Kadr" w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Przemysława Gintrowskiego 32, 02-697 Warszawa
Kiedy?
20 lipca 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie

Jest to jedna z takich sytuacji, w której muzycy powracają do swych korzeni, żeby poszukać czegoś nowego i świeżego w tradycji. Jazzowe standardy są istotą mainstreamu jazzowego. Były one interpretowane oraz grane już tysiące razy. I nie bez powodów, bo są świetnymi melodiami, genialnymi miniaturami oraz wspaniałym punktem wyjścia ku improwizacji. Można by rzec, iż nie istniałby taki jazz, jaki istnieje dzisiaj bez takich tematów. Jednak nie oznacza to, że standardy mają być czymś stałym, niepodlegającym zmianom, niezmiennym.

Standards Trio jest składem, w którym grany jest jazz. Po prostu jazz. Bez udziwnień, ale także bez muzealnego pietyzmu. Członkowie zespołu poszukują nowej jakości, jednak nie odrzucają w tym wszystkim tradycji. Naprawdę warto tego posłuchać. Skład zespołu Standards Trio jest następujący: Marcin Olak, który gra na gitarach, Wojciech Pulcyn gra na kontrabasie, Sebastian Frankiewicz grający na perkusji.

Marcin Olak to gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk improwizujący oraz eksperymentujący, również nauczyciel. Gra on na gitarach elektrycznych oraz akustycznych, taktując instrumenty te w bardzo oryginalny sposób. Zwyczajnie gitara w jazzie funkcjonuje w charakterze instrumentu linearnego, jakakolwiek ta gitara jest. najczęściej gitarzyści grają kostką i są w stanie grać melodię jednogłosową, czy też akordy. Marcin Olak jest z wykształcenia klasycznym gitarzystą, ale gra inaczej, ponieważ tworzy wielopoziomowe faktury, także bardzo rozbudowane. Wykorzystuje przy tym możliwości artykulacyjne i dynamiczne instrumentu - jak jest przyjęte w tradycji gitarowej europejskiej.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 20-go lipca 2018 roku, do warszawskiego Domu Kultury"Kadr" na Mokotowie, przy ulicy Przemysława Gintrowskiego 32. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl