Marcin Januszkiewicz – Osiecka po męsku - koncert

Marcin Januszkiewicz – Osiecka po męsku - koncert
Marcin Januszkiewicz wypełnił swoją pierwszą płytę, płytę zresztą debiutancką piosenkami, do których teksty pochodzą od samej Agnieszki Osieckiej.
Gdzie?
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
5 lipca 2018 od 21:00

"Osiecka po męsku" Marcin Januszkiewicz to koncert, który promuje solowy album Artysty. W roku 2017 Marcin Januszkiewicz zdobył pierwsze miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, Wrocław. Zaśpiewał wówczas „Pieśń Legionów Polskich”, a także utwór około wojenny, pod tytułem: „Nim wstanie dzień”, Krzysztof Komenda, a słowa Agnieszka Osiecka. Twórczość artystyczna największej poetki piosenki, którą nosiła ziemia polska, była mu od zawsze bliska, ponieważ właśnie z jej słowem na ustach szedł w roli studenta Akademii Teatralnej, w Warszawie od jednego sukcesu do kolejnego, jej postanowił poświęcić swoją debiutancką płytę.

Zatem koncertowy album, noszący nazwę: "Osiecka po męsku" jest wypełniony odważnymi, chociaż dalekimi od estetyki szokującej, wersjami największych przebojów, jak również tych mniej znanych utworów. Specjalnie dla Państwa wystąpią podczas tego koncertu: Marcin Januszkiewicz, który zaśpiewa, Jacek Kita zagra na instrumentach klawiszowych, Łukasz Czekała na skrzypcach elektrycznych, Bartek Alber zagra natomiast na gitarze, a Piotr Domagalski zajmie się bassem.

Marcin Januszkiewicz wypełnił swoją pierwszą płytę, płytę zresztą debiutancką piosenkami, do których teksty pochodzą od samej Agnieszki Osieckiej. Odnajdziemy na niej zatem, takie wielkie przeboje jak: "Niech żyje bal" można by rzec pogrzebane, bo pomieszane z beatboxem oraz przyspieszone, czy "A ja wolę moją mamę" ubrane w rytmy reggae, a także "Kołysankę dla okruszka", "Części zamienne"i "Cyrk nocą" podbite elektroniką. "Wariatka tańczy" od Januszkiewicza jest natomiast bardzo delikatna, a "Deszcze niespokojne" stają się mroczną balladą, które ewidentnie idzie w styl funky. Znajdziemy w tym wszystkim mnóstwo dobrego smaku i taktu, a także szacunku dla kanonu. Wielką sztuką jest zatem zmierzenie się z takim wymagającym materiałem, nadanie mu właściwego sobie charakteru, jednocześnie zachowanie tego, co w nim najważniejsze. Nie trzeba tutaj dodawać, iż wielu artystów poległo na takim zadaniu. Nie Januszkiewicz, ponieważ jemu to udało się świetnie, bo nagrał dobry, koncertowy krążek.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 5-go lipca 2018 roku, do sopockiego Teatru Atelier imienia Agnieszki Osieckiej, znajdującego się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl