Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Marcin Janek Quintet - koncert

Marcin Janek Quintet - koncert
 
Zespół gra głównie jazz nastrojowy, melodyczny oraz energetyczny. Ich piosenki charakteryzują się bogatą harmonią i silną melodyką.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?18 sierpnia 2017 od 21:00
za ile?20 zł

Zespół został założony tego roku przez Marcina Janka - saksofonistę, który do tej pory występował jako sideman między innymi w formacji Afreakan Project polskiego czołowego saksofonisty Wojciecha Staroniewicza, jazzowej wokalistki Krystyny Durys, która została ogłoszona nową nadzieją krajowej jazzowej wokalistyki (Magazyn o nazwie Jazz Forum).

Do swojej grupy Marcin Janek poprosił Piotra Szlempo - trębacza, również świetnego pianistę nazwiskiem Dominik Kisiel, Piotra Szajrycha, który z kolei gra na kontrabasie oraz młodego, szalenie zdolnego Artura Paszkowskiego - perkusistę. Zespół gra głównie jazz nastrojowy, melodyczny oraz energetyczny. Ich piosenki charakteryzują się bogatą harmonią i silną melodyką. Muzycy podczas koncertów wykonują kompozycje autorskie lidera, a także standardy jazzowej muzyki wybitnych kompozytorów, na przykład:

* Kenny'ego Garrett'a
* John'a Coltrane'a
* Wayne'a Shorter'a

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Marcin Janek jest saksofonistą, kompozytorem oraz aranżerem. Także absolwentem Muzycznej Akademii w mieście Gdańsk, na kierunku muzyka estradowa i jazz, jak również Gdańskiego Uniwersytetu, kierunek historia. Nauki jazzowe pobierał u polskiego wybitnego saksofonisty nazwiskiem Maciej Sikała i grającego na klarnecie Emila Kowalskiego. Obecnie jest czynnym muzykiem jazzowym, a także instruktorem saksofonu w muzycznej szkole Musicollective. Zdobył nagrodę Grand Prix, kategoria: solista, konkurs ogólnopolski Festiwal Jazz&School 2013 (Lubaczów). Występował oraz współpracował z artystami, jak na przykład:

* Leszek Możdżer
* Wojciech Staroniewicz
* Aleksandra Mońko – Allen
* Eric Allen
* Przemysław Dyakowski
* Janusz Mackiewicz
* Norm Lewis
* Judy Carmichael
* Jan Konop Big Band
* Lorraine Brown

Piotr Szlempo jest trębaczem młodego pokolenia, uczniem Piotra Wojtasika (Wydział Muzyki Rozrywkowej i Jazzu - Wrocław). Zdobył liczne nagrody na ogólnopolskich jazzowych konkursach, między innymi:

* Przegląd Młodych Zespołów Bluesowych i Jazzowych - Gdynia z Kubą Lechki Quintet i Janem Kantner Quartet
* Jazz nad Odrą

Dominik Kisiel jest wybitnym pianistą również młodego pokolenia, studentem Muzycznej Akademii - Gdańsk. W roku 2016 wraz z grupą Nordwave zdobyli główną nagrodę w XIX Przeglądzie Ogólnopolskim Zespołów Bluesowych i Jazzowych. W roku 2017 zdobył zaś główną nagrodę w tymże konkursie z Dominikiem Kisielem Exploration Quartet.

Artur Paszkowski jest perkusistą, studentem Muzycznej Akademii na Wydziale Muzyki Estradowej i Jazzu w klasie doktora Tomasza Sowińskiego, ma na swoim koncie udział w licznych projektach sceny muzycznej trójmiejskiej, laureatem nagrody głównej XIX Przeglądu Ogólnopolskiego Młodych Bluesowych i Jazzowych Zespołów wraz z formacją Nordwave.

Piotr Szajrych jest kontrabasistą, studentem Muzycznej Akademii, w mieście Gdańsk, klasa kontrabasu doktora Piotra Kułakowskiego. Jest muzykiem udzielającym się w licznych projektach jazzowych trójmiejskich. W roku 2017 otrzymał miejsce I wraz z grupą Exploration Quartet Dominika Kisiela (Przegląd Młodych Bluesowych i jazzowych Zespołów, Gdynia).

Na koncert zapraszamy Państwa już 18 sierpnia 2017 roku, do sopockiego Teatru Boto.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl