Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Małopolski Festiwal Smaku. Smak Kontrolowany

Małopolski Festiwal Smaku. Smak Kontrolowany
 
W trakcie festiwalu foodtrucki z Małopolski przemierzą niemal całe województwo.
gdzie?Plac Wolnica w Krakowie
Plac Wolnica, 31-060 Kraków
kiedy?24 września 2017 od 10:00 do 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorUrząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Plac Wolnica w Krakowie już trzynasty raz z rzędu użyczy swej przestrzeni Małopolskiemu Festiwalowi Smaku. Tym razem stylistyka oscylować będzie w konwencji retro. Organizatorzy proponują podróż do odległych czasów PRL-u, które na potrzeby wyjazdu ubrane zostały w nieco nowocześniejszy kostium.

W trakcie festiwalu foodtrucki z Małopolski przemierzą niemal całe województwo. Przy okazji zachęcą do rozkoszowania się regionalnymi produktami. Proponować będą tradycyjne i lokalne smaki, znane wielu smakoszom z dzieciństwa. Będą to aromaty, które zazwyczaj kojarzą się z domową kuchnią oraz smaki, które do tej pory nie doczekały się na stosowne zainteresowanie - smaki nieodkryte.

Kawa w niecodziennej odsłonie, lemoniada tworzona na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł, świeżo tłoczone soki, chrupiące pieczywo, tradycyjne wędliny - to wszystko czeka na gości odwiedzających tegoroczne targi. A to tylko część propozycji. Dla koneserów przygotowano również sporo kulinarnych niespodzianek godnych najwybredniejszych Małopolan.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Tradycyjnie, festiwal będzie okazją do przedstawienia wielu niespodzianek. Przysmaki rodem z Małopolski będą dostępne w sprzedażowej strefie oraz wprost z foodtrucków. To z nich serwować się będzie dania przygotowywane z inspiracji przepisami ujętymi w publikacji zatytułowanej „Małopolska do zjedzenia”. A co jeszcze zaplanowano? Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną strefy specjalnie wkomponowane w przestrzeń i zamysł artystyczny przedsięwzięcia. Będą to przystanki aranżowane na modłę z czasów mitycznego PRL-u. Będą to między innymi:strefa grillowa, zabaw dla dzieci, wypoczynku, scenicznych atrakcji.

Dania oraz produkty prezentowane przez producentów oceniać będą nie tylko przedstawiciele jury, lecz także festiwalowi goście, którzy proszeni będą, w każdym z poszczególnych miast, o wskazanie na to, co smakowało im najbardziej.

A co wieczorem? Kino letnie zaprasza na produkcje z kategorii "kultowe" z tamtych lat. Czy ktoś z nas nie wzdycha z rozrzewnieniem na wspomnienie „Rejsu”, „Misia” czy „Rozmów Kontrolowanych”?

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, na Małopolski Festiwal Smaku. Smak Kontrolowany. Już 24 września, od 10:00 do 18:00 Plac Wolnica w Krakowie zamienia się w festiwalową przestrzeń kulinarnych uniesień.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl