Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Maleńczuk gra Młynarskiego - koncert

Maleńczuk gra Młynarskiego - koncert
 
Interpretacje artysty bardzo dobrze zdają się punktować dzisiejszy "źle pomyślany świat", w którym to poczciwy szewc zabija smoka, a korzystają z tego barany.
gdzie?Klub Alchemia w Krakowie
Estery 5, 31-056 Kraków
kiedy?5 października 2017 od 20:00

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie album, pod tytułem: "Maleńczuk gra Młynarskiego". U źródeł tej płyty znaleźć można poczucie misji, by przypomnieć szerokiej publiczności Wojciecha Młynarskiego, którego w gruncie rzeczy nie znamy. I właśnie dlatego Maciej Maleńczuk postarał się i wybrał 12 piosenek z różnych twórczych okresów wybitnego poety. Pierwszą piosenką, która równocześnie zapowiada album jest utwór, pod tytułem: "Żniwna dziewczyna". To melancholijna, bossa nova polska, która skomponowana jest przez Jerzego Abratowskiego dla Wojciecha Młynarskiego.

Gdy Maleńczuk wybierał utwory, kierował się przede wszystkim politycznym rysem, ale nie był do końca konsekwentny w tym co robił. Sam mówił, że gdyby zechciał utrzymać polityczny klucz za wszelką cenę to "Absolutnie", czy "Żniwa dziewczyna" nie mogłyby znaleźć się na tym krążku. Interpretacje artysty bardzo dobrze zdają się punktować dzisiejszy "źle pomyślany świat", w którym to poczciwy szewc zabija smoka, a korzystają z tego barany.

Płyta powstawała we współpracy z muzykami krakowskimi, miedzy innymi z: Markiem Piątkiem - gitarzystą oraz Wiesławem Jemiołem - perkusistą. Na początku Maciej Maleńczuk chciał, aby zagrał na bębnie Janek Młynarski, jednak syn słynnego poety przyznał, zgodnie z prawdą, iż nie będzie potrafił odnieść się do piosenek ojca obiektywnie. Udzielił jednak zgody na stworzenie albumu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Nagrania skończyły się na cztery dni przed odejściem Wojciecha Młynarskiego, wiosną. Artysta zatem podjął decyzję, aby wydać go dopiero jesienią. Album "Maleńczuk gra Młynarskiego" ukaże się 13 października.

A już 5-go października 2017 roku zapraszamy Państwa serdecznie na koncert, który odbędzie się w krakowskim Klubie Alchemia, przy ulicy Estery 5, od godziny 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl