Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

"Malarze z Pracowni 210" wernisaż wystawy prac studentów ASP we Wrocławiu

"Malarze z Pracowni 210" wernisaż wystawy prac studentów ASP we Wrocławiu
 
Warunki małej społeczności doskonale spełnia pracownia - tu koniecznie pojawić się muszą wspólne inicjatywy.
gdzie?Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu
Pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław
kiedy?30 listopada 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu

O pracowni ulokowanej na terenie akademii, miejscu niezwykle istotnym, myśleli już od pierwszego semestru swoich malarskich studiów. Pracownia jest miejscem pracy, tu dochodzi do zmagań z oporną materią, jaką z pewnością jest malarstwo. Pracownia jest i była, przede wszystkim, miejscem spotkania. Tu następuje spotkanie studenta z profesorem, czyli ucznia z mistrzem. Tu znajdzie się przestrzeń dla spotkań studentów z równoległego rocznika akademickiego. Tu chętnie spotykają się studenci z różnych lat.

Wszystkich odwiedzających, znajdujących się w przestrzeni pracowni spaja szczególny stosunek do malarstwa oraz szeroko pojmowanej sztuki, stosunek do piękna oraz do prawdy. Aktualnie poczucie wspólnoty, często będącej w odwrocie, powoli zaciera swój sens. Niezwykle istotna okazuje się potrzeba, wypływająca z potrzeb małych społeczności - potrzeba wspólnej inicjatywy. Warunki małej społeczności doskonale spełnia pracownia - tu koniecznie pojawić się muszą wspólne inicjatywy.

Prezentacja prac podczas wystawy zatytułowanej „Malarze z pracowni 210” obejmuje dorobek studentów malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zaprezentowana zostanie w przestrzeni Galerii Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu. Wystawa, którą oglądać można w lokalach zamkowych przy placu Świętojańskim 1 we Wrocławiu to dowód na to, że wspólna inicjatywa nadal ma szanse powodzenia.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Pracownie malarstwa 210 prowadzone są przez profesora Janusza Jaroszewskiego, przy asyście adiunkta Michała Marka. Podczas wystawy zaprezentowany zostanie efekt prac grupy studentów malarstwa, którzy deklarują i prezentują rożne etapy artystycznego rozwoju.

Artyści prezentujący prace podczas wystawy, to wyraźne osobowości, które w istotny sposób różnią się od siebie. Każdy z malarzy na swój sposób wzmacnia swoją pozycję w przestrzeniach pracowni. Pracownia i jej artystyczny pluralizm zezwala wszystkim, mimo istotnych różnic, a czasami nawet tarć na swobodne funkcjonowanie obok siebie oraz zezwala i zachęca do rozwoju artystycznej osobowości.

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace: Elżbiety Bigos, Doroty Boreckiej, Aleksandry Dzido, Izabeli Kabzy, Aleksandry Opalińskiej, Marcina Połecia, Julii Weber oraz profesora Janusza Jaroszewskiego i adiunkta Michała Marka.

Wernisaż zaplanowano na 30 listopada 2017. Organizatorzy zapraszają na godzinę 18:00. "Malarze z Pracowni 210" - wystawa warta obejrzenia! Wystawę obejrzeć będzie można tylko do 7 stycznia 2018 roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl