Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

„Magia nart” – spotkanie promocyjne

„Magia nart” – spotkanie promocyjne
 
W książce skreślono barwne portrety mistrzów narciarskich: przeczytamy o tych, którzy jako pierwsi przemierzyli na nartach bezdroża tatrzańskie i wytrwale doskonalili swoją technikę
gdzie?Hotel Górski PTTK Kalatówki
Kalatówki -, 34-500 Zakopane
kiedy?29 grudnia 2016 od 19:00 do 21:00
za ile?bezpłatnie
organizatorTatrzański Park Narodowy

Górski Hotel PTTK na Kalatówkach oraz TPN mają zaszczyt zaprosić na grudniowe spotkanie z autorami dwutomowego wydawnictwa „Magia nart”. W czwartek, 29 grudnia, punktualnie o godzinie 19 w Hotelu Górskim PTTK na Kalatówkach pojawią się Beata Słama oraz Wojciech Szatkowski. Goście snuć będą opowieści o pionierach tatrzańskiego i karpackiego narciarstwa królujących do 1914 roku, a także o szyku i modzie na stokach narciarskich. Opowieściom towarzyszyć będą multimedialne prezentacje.

Autorzy wydawnictwa „Magia nart” zapraszają na wycieczkę, a tak naprawdę na wyprawę przez góry i lata. Lektura "Magii nart" to subiektywna opowieść o historii narciarstwa, przede wszystkim tatrzańskiego. Na kartach książki towarzyszyć można Stanisławowi Barabaszowi, który dokonywał karkołomnych prób jazdy na podwójnych deskach. Wspólnie z lwowskimi narciarzami przemierzyć będzie można pustkowia Czarnohory. "Magia nart" to skarbnica wiedzy na temat sprzętu jakiego używano w czasach początków narciarstwa, mody obowiązującej na stoku, trików i pomysłów narciarskich (na przykład: czym smarowano narty), w końcu jak sobie żartowano z rzemiosła narciarskiego i żywota narciarzy i jak o tym wszystkim pisano.

Autorzy zapraszają do kibicowania Mariuszowi Zaruskiemu w trakcie jego mitycznego już zjazdu ze stoków Kościelca oraz zawodnikom z Polski, w trakcie ich rywalizacji na Kasprowym, Wielkiej Krokwi oraz na zagranicznych trasach i skoczniach. W książce skreślono barwne portrety mistrzów narciarskich: przeczytamy o tych, którzy jako pierwsi przemierzyli na nartach bezdroża tatrzańskie i wytrwale doskonalili swoją technikę, o tych, którzy startowali głównie w krajowych zawodach i tych, którzy zwyciężali w międzynarodowych konkursach.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Autorzy z konieczności musieli jednak przyjąć czasową cezurę – opowieści o wybitnych zawodnikach kończą na roku 2000. Mają świadomość, że nie uwzględnili wszystkich obiecujących narciarzach – musieli dokonywać wyborów i nie były to z pewnością wybory łatwe.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl