Magda Umer: Koncert jesienny
Magda Umer perfekcyjnie łączy muzykę ze słowem, co sprawiło, iż w latach siedemdziesiątych śpiewane przez artystkę utwory stały się wielkimi przebojami.
Gdzie?
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza - Scena Na Dole
Stefana Jaracza 2, 00-378 Warszawa
Kiedy?
12 czerwca 2019 od 19:15
Za ile?
90 zł

Magda Umer jest mistrzynią interpretacji literackiej piosenki. Perfekcyjnie łączy ona muzykę ze słowem, co sprawiło, iż w latach siedemdziesiątych śpiewane przez artystkę utwory stały się wielkimi przebojami.

W recitalu, o nazwie: "Koncert jesienny" usłyszą Państwo piosenki, pochodzące z albumów: "Noce i sny" oraz "Wciąż się na coś czeka", a także piosenki, które stały się wizytówkami Magdy Umer, jak również ikony polskiej literackiej piosenki, między innymi: "Już szumią kasztany", "O niebieskim pachnącym groszku" i "Oczy tej małej". Jak przystało na Mistrzynię Polskiej Mowy (2005 rok), artystka przepięknie opowiada o autorach piosenek oraz o swym życiu. Wręcz stworzyła spektakl o nich.

Magda Umer nie jest tylko pieśniarką. Ponad to wyreżyserowała liczne i wspaniałe koncerty, czy widowiska teatralne. Nie można wymienić w tym miejscu wszystkich, między innymi: "Zimy żal" (1989), "Kobieta zawiedziona" razem z Krystyną Jandą (rok 1994), "Big Zbig" show (rok 1992), "Mężczyźni mojego życia" (rok 1995), "Marlena" (1999), "Zielono mi" (1997), "Młynarski czyli trzy elementy" (rok 2003, Teatr Ateneum), wspólne przedsięwzięcie z Andrzejem Poniedzielskim, pod nazwą: "Chlip hop", z roku 2006, muzycznym współtwórcą był natomiast Wojciech Borkowski, towarzyszący nieprzerwanie od lat 37. W tym roku Magda Umer obchodzi pięćdziesiątą rocznicę swej pracy na scenie muzycznej.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 12-go czerwca 2019 roku, do warszawskiego Teatru Ateneum imienia Stefana Jaracza - Scena Na Dole, znajdującego się przy ulicy Stefana Jaracza 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:15, a bilety wstępu kosztują 90 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl