Maciej Sadowski Kwadrat - koncert
Kwadrat swój ostateczny kształt nabrał przede wszystkim jednak dzięki ludziom, zaangażowanym całym sercem w ten projekt.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
5 października 2018 od 21:00
Za ile?
25 zł

Maciej Sadowski Kwadrat - to miał być na początku typowy solowy projekt dotyczący jazzu. Maciej do swoich kompozycji szukał współwykonawców, pragnąc odpowiedzialność za ten projekt przejąc w swe ręce. Długo zresztą dojrzewał on do produkcji solowej, studiował w tym celu przez długi czas jazz oraz klasykę, grywał w charakterze muzyka sesyjnego w licznych jazzowych projektach, a także rozrywkowych, współtworzył tym samym muzykę z Almost Jazz Group, Sekstansem, czy też Marcinem Świetlickim oraz Zgniłością.

Potrzeba, aby stworzyć coś swojego, nie jedynie biorąc pod uwagę nazwę, ale również twórczość, która znajduje się pod nią, pojawiła się tutaj bardzo naturalnie, razem z poszukiwaniami swego własnego stylu. Wersja pierwotna MS2 jest muzyką, która wywodzi się z jazzu, jednak wychodząca znacznie poza klasyczne jego ramy, tak jeżeli chodzi o instrumentarium, aranżacje, jak również o inspiracje. Odzwierciedlała muzyczne indywidualne podróże, potrzeby oraz inspiracje.

Kwadrat swój ostateczny kształt nabrał przede wszystkim jednak dzięki ludziom, zaangażowanym całym sercem w ten projekt. Zaproszenie do eksploracji swych bliskich znajomych, którzy już od wielu lat między sobą budują unikatowe porozumienie muzyczne, w trakcie setek zagranych wspólnie jamów wypracowują specyficzny styl improwizacyjny, który zdecydowanie oddala się od korzeni jazzowych, czerpiący pełnymi garściami z energii alternatywnej muzyki, czy też transowej, metalowej, czy rockowej, spowodowało przebudowanie założonej pierwotnie całości. I nie chodzi tutaj jedynie o wprowadzenie aranżacji całkiem nietypowych w materiał autorski, składający się z rymów, melodii oraz brzmień elektronicznych, ale dodawanie całości ducha tej formacji, który już od dawna tak naprawdę istniał oraz dawał nieoficjalnie koncerty, ewoluując z każdym kolejnym występem.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 5-go października 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl