Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Luxtorpeda / support: EneDueRabe - koncert

Luxtorpeda / support: EneDueRabe - koncert
 
Już po miesiącu sprzedaży płyta zdobyła miano złotej, zaś piosenka "Wilki Dwa" znalazła się aż dziewięciokrotnie na miejscu pierwszym w notowaniu listy przebojów Radia Polskiego Programu III.
gdzie?Klub Muzyczny "Scena"
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-729 Sopot
kiedy?27 stycznia 2018 od 20:00
za ile?45 zł

Formacja Luxtorpeda powstała w roku 2010, a pomysłodawcą przedsięwzięcia był Robert Friedrich - gitarzysta oraz wokalista znany z zespołów, jak na przykład: Acid Drinkers, Flapjack, Turbo, Arka Noego, KNŻ, czy 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił Roberta Drężka - również gitarzystę, Krzysztofa Kmiecika - basistę, którzy wcześniej byli związani z Armią i z zespołem 2Tm2,3, a także Tomasza Krzyżaniaka - perkusistę, wcześniej znanego z Armii i Turbo. W roku 2011, w czasie nagrywania płyty skład został uzupełniony przez wokalistę - Przemysława Francela, rapera znanego z duetu hip-hopowego 52 Dębiec.

Krążek debiutancki noszący tytuł: "LUXTORPEDA" wyszedł 9-go maja, roku 2011. Jest on połączeniem garażowo-punkowo-rockowych brzmień, teksty traktują o życiu każdego z nas, o upadkach i walkach, powstaniach, nadziei, czy też o ciemnościach tego świata. Album promują teledyski do piosenek: "Niezalogowany", "Za wolność" i "Autystyczny".

Formacja pozwoliła się poznać w trakcie Jarocin Festiwal, rok 2011, a także w trakcie siedemnastej edycji Przystanku Woodstock, również rok 2011, zaś piosenka, pt.: "Autystyczny" wspięła się na miejsca pierwsze licznych list przebojów (Radiowa Trójka, Antyradio i Eska Rock). W licznych podsumowaniach oraz rankingach muzycznych roku 2011 LUXTORPEDA znalazła się w czołówce, zajmując niejednokrotnie pierwsze miejsce, choćby pośród czytelników "Teraz Rock", a tam zostali uznani najlepszym zespołem roku, płytą roku, teledyskiem, a także przebojem roku oraz nadzieją roku. Otrzymali także cztery nominacje do Fryderyków za rok 2011.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

9-go maja światło dzienne ujrzał drugi album formacji, pt.: "Robaki". Już po miesiącu sprzedaży płyta zdobyła miano złotej, zaś piosenka "Wilki Dwa" znalazła się aż dziewięciokrotnie na miejscu pierwszym w notowaniu listy przebojów Radia Polskiego Programu III.

Na koncert zapraszamy już 27-go stycznia 2018 roku, do sopockiego Klubu Muzycznego "Scena", znajdującego się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 45 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl