Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Lura -następczyni Cesarii Evory w Starym Klasztorze!

Lura -następczyni Cesarii Evory w Starym Klasztorze!
 
Wiele razy o Lurze wypowiadał się Marcin Kydryński, podkreślając, że jej muzyka jest tak zmysłowa, tak nieokiełznana pod tym względem, że winna być przeznaczona tylko osobom dorosłym.
gdzie?Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
kiedy?25 września 2017 od 20:00
za ile?60 zł

Ethno Jazz Festival & Siesta w Drodze
Wybitna LURA z Wysp Zielonego Przylądka

Ethno Jazz Festival wraz z Marcinem Kydryńskim, mają przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w koncercie wybitnej reprezentantki Wyspy Zielonego Przylądka, którą okrzyknięto następczynią ponadczasowej Cesarii Evory, LURY- Marii de Lurdes Pina Assunção. Na koncert zapraszamy do Wrocławia, już 25.09.2017 roku o godzinie 20:00- Sala Gotycka Stary Klasztor.

Pierwszy raz Polacy mieli okazję usłyszeć głos Lury podczas audycji w Trójce- Siesta Marcina Kydryńskiego. Tuż po tym wydarzeniu, artystka w siestowy klimat wpisała się na stałe, stąd przekonanie, że jest jedną z tych wokalistek, które można nazwać "siestowymi".

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Mowa oczywiście o niezwykle pięknej i obdarzonej jeszcze bardziej niezwykłym głosem, aniżeli jej uroda- Lurze. Wiele razy o Lurze wypowiadał się Marcin Kydryński, podkreślając, że jej muzyka jest tak zmysłowa, tak nieokiełznana pod tym względem, że winna być przeznaczona tylko osobom dorosłym. Przytoczył tutaj nawet Odysa, który pod wpływem jej muzyki z cała pewnością nakazałby przywiązać się do masztu, a jak w takiej sytuacji poradziłoby sobie dziecko? Jej nie można się oprzeć, Kydryński wielbi jej głos o którym mówi, że jest pluszowy, ale i brunatny i ciemny, wtórują mu rozpalony saksofon, mroczne pożądanie wiolonczeli, a puls czuć nawet w lędźwiach. Wszystko to Kydryński opisuje w swojej książce pod tytułem "Muzyka Moich Ulic – Lizbona." z 2017 roku.

Lura czyli Maria de Lurdes Pina Assunção, pochodzi właśnie z Lizbony do której rodzice wokalistki przybyli z Wysp Zielonego Przylądka. To najbardziej zielone, a zarazem rozśpiewane wyspy na świecie. Lura do 17 roku życia zajmowała się pływaniem, trenowała, studiowała, ćwiczyła, aż do momentu, kiedy to Juka poprosił ją o zaśpiewanie w duecie i nagranie chórków do jego nowej płyty. Był to moment przełomowy, który był początkiem muzycznej drogi Lury. Od tamtego czasu, artystka śpiewa i koncertuje niemalże w każdym zakątku świata. Swoim talentem zapracowała nawet na to, że okrzyknięto ją następczynią wybitnej artystki- Cesarii Evory. Lura miała tę przyjemność występować gościnnie u Cesarii na płycie pod tytułem "Cesaria Evora &…" z 2010 roku.

Kariera Lury nabrała tempa, kiedy to wydała płytę "Nha Vida" w roku 1996, jednakże prawdziwą bombą i wielkim sukcesem okazała się trzecia z kolei płyta artystki pod tytułem "Di Korpu Ku Alma", wydany w roku 2004.

Do dnia dzisiejszego Lura wydała siedem albumów, różnych i wybitnie idealnych. Jej twórczość, to mieszanka energii i lirycznych brzmień, melodyjność i siła jej wspaniałego głosu, zmysłowość i nastrojowość i dźwięki, które porywają do tańca.

Jesienią, podczas "Siesty w Drodze", Lura zaprezentuje swoją ostatnią płytę, zatytułowaną "Herança". To także niepowtarzalna okazja, by móc zagłębić się w jakże ciekawą kulturę, zwyczaje oraz tradycje mieszkańców Wysp Zielonego Przylądka. Ta płyta, to swoista, muzyczna, roztańczona podróż z utalentowaną, charyzmatyczną wokalistką Capo Verde.

Płyta tętni życiem, jest bardzo taneczna i charyzmatyczna, jak Wyspy Zielonego Przylądka.
Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl