Lubomyr Melnyk - koncert
Wirtuozeria Lubomyra Melnyka połączyła nadludzka wręcz zręczność jego palców z równoczesnym wykorzystaniem pedału „forte”, który kreuje dodatkowe pogłosy
Gdzie?
Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12, 31-124 Kraków
Kiedy?
21 grudnia 2018 od 19:00
Za ile?
55 zł

Lubomyr Melnyk jest prekursorem wyjątkowej fortepianowej techniki, zwanej: „continuous music”. Jest również wirtuozem, który potrafi zagrać w tempie dziewiętnastu nut/sekundę.

Sześćdziesięcio-siedmio letni Lubomyr przyszedł na świat w Monachium w ukraińskiej rodzinie emigrantów. Swe najmłodsze lata spędził on w Kanadzie, zaś szlify muzyczne zdobył w latach siedemdziesiątych w Paryżu. Jest uważany za najszybszego na świecie pianistę. Szczytowe tempo występów artysty dochodzi nawet do dziewiętnastu nut/sekundę, przeciętnie oscyluje ta wartość między dwunastoma a czternastoma sekundami.

Wirtuozeria Lubomyra Melnyka połączyła nadludzka wręcz zręczność jego palców z równoczesnym wykorzystaniem pedału „forte”, który kreuje dodatkowe pogłosy. Artysta o swej technice mówi: „continuous music”, jednak jego styl jest amalgamatem szerokich inspiracji, bo zaczyna się od romantyzmu Chopina, przechodząc przez minimalizm Glassa po same szczypty mistycyzmu od New Age.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 21-go grudnia 2018 roku, do krakowskiego Małopolskiego Ogrodu Sztuki, znajdującego się przy ulicy Rajskiej 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 55 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl