Low Roar / 10.04 / Stara Piwnica, Wrocław - koncert

Low Roar / 10.04 / Stara Piwnica, Wrocław - koncert
Jest to wokalista oraz kompozytor, a w jego żyłach płynie mieszanka krwi iście wybuchowa, bo litewska oraz meksykańska.
Gdzie?
Stara Piwnica Klub Muzyczny
Krupnicza 15, 50-075 Wrocław
Kiedy?
10 kwietnia 2018 od 20:00

Uwielbiany w naszym kraju Low Roar powraca na koncertowy szlak! Artysta, po niezwykle udanej trasie, która promowała ostatnią płytę, wraca do Polski, aby zagrać cztery wspaniałe koncerty. Zatem Low Roar wystąpi przed Państwem już 10-go kwietnia, we wrocławskiej Starej Piwnicy, znajdującej się przy ulicy Krupniczej 15. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Twórcą zespołu Low Roar jest Ryan Karazija, który jest niezwykle charyzmatyczny. Przyszedł on na świat w Kalifornii. Jest to wokalista oraz kompozytor, a w jego żyłach płynie mieszanka krwi iście wybuchowa, bo litewska oraz meksykańska. Ryan blisko jest związany z Polską, ponieważ posiada tutaj przyjaciół, co znajduje odzwierciedlenie w licznych tytułach takich przebojów z nowej płyty, jak na przykład: „Gosia" lub „Poznań".

Niespokojny duch, wielce utalentowany muzyk i pełny pasji obieżyświat - to właśnie niezwykła osobowość artysty znajduje ujście w jego wyśmienitej twórczości. W roku 2010 Karazija wyprowadził się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przyszedł na świat, do Reykjaviku. To właśnie tam nagrał swoją debiutancką płytę, noszącą tytuł: „Low Roar". Album przyniósł niesłychany rozgłos na całej kuli ziemskiej oraz zaproszenia na wielkie festiwale, jak miedzy innymi: Eurosonic, ATP, The Great Escape. Artysta nawiązał współpracę z japońskim, legendarnym twórcą gier video, nazwiskiem Hideo Kojimą. I tak muzyka Amerykanina znalazła się na kultowej już grze, pod tytułem: „Death Stranding" (udział: Normana Reedusa oraz Madsa Mikkelsena, reżyser: Guillermo del Toro).

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Krążek „Low Roar" uzyskał miliony odtworzeń w popularnym serwisie YouTube, natomiast recenzenci chwalili album i porównywali poetykę formacji Low Roar do utworów Sigur Ros, Radiohead, czy też Bon Iver. Po premierze Ryan znowu wyruszył w drogę, rozpoczynającą się w Meksyku poprzez Skandynawię, aż po Polskę. Tutaj spędza kilka miesięcy w roku. Tutaj też zagrał wyprzedaną mini–trasę, a także występował na festiwalu poznańskim pod nazwą: "Malta" oraz białostockim „Halfway".

W roku 2017, dokładniej 5-go maja ukazała się nowa płyta Low Roar. Powstawała ona w studio, znajdującym się w Walii. Udział w jej tworzeniu wziął bliski przyjaciel Ryan'a, czyli Mike Lindsay (Tunng) oraz powstawała pod okiem słynnego producenta, nazwiskiem: Andrew Scheps (między innymi: Adele i Hozier). Na płycie gościnnie usłyszeć można również przepiękny głos islandzkiej wokalistki, nazwiskiem: Jófríður Ákadóttir (Pascal Pinon, JFDR), która śpiewa w utworze singlowym, pod tytułem: „Bones". Krążek jest prosty, szczery i przepełniony emocjami. Sam artysta mówi, że nie myślał jakoś intensywnie, nad tym co ma nagrać na płycie. Musiał po prostu wyrzucić piosenki z siebie. I właśnie w taki sposób dokumentował na bieżąco swe życie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl