Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Loovar - Loop Variare - koncert

Loovar - Loop Variare - koncert
 
Karolina Wojtko to aktorka sceny muzycznej wielokrotnie nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?19 sierpnia 2017 od 21:00
za ile?30 zł

Formacja Loovar to kompilacja pętli muzycznych oraz dźwięków granych na żywo. Projekt ten charakteryzuje się wariacjami loopowymi łączonymi z aranżami granymi na żywo. W instrumentarium formacji Loovar odnaleźć można: pianino, perkusję, daxophone, saksofon tenorowy oraz saksofon barytonowy, klarnet, djembe. Całość dopełniona została wokalem (rap, śpiew, melorecytacja), a także beatboxem. Muzycy z formacji Loovar inspiracji poszukują w stylach: funk, groov, electro, jazz, folk oraz w szeroko pojętej muzyce etnicznej, blisko związanej z plemiennymi dźwiękami całego świata.

19 sierpnia, punktualnie o 21:00 na scenie Teatru Boto w Sopocie wystąpi formacja Loover - projekt autorski, polsko i anglojęzyczne realizacje, który kreowane są przez Karolinę Wojtko i Łukasza Makosa. Koncert nosi tytuł Loop Variare. Serdecznie zapraszamy!

Karolina Wojtko to aktorka sceny muzycznej wielokrotnie nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami. Pochwalić się może tytułem Laureata przyznanym podczas oleśnickiego Festiwalu Monoart w 2016 roku oraz podczas Festiwalu Jazzowego "O Złotą Tarkę" w Iławie. Wygrała również Międzynarodowy Festiwal Greckiej Piosenki w Zgorzelcu. Zagrała między innymi rolę śpiewaczki tanga w fabularnym filmie "Miłość w mieście ogrodów" w reżyserii A. Sikory oraz I. Villqist. Na ekranie pojawiła się u boku Grażyny Szapołowskiej i Ireneusza Czopa. Karolina Wojtko w artystycznym portfolio ma zapis o współpracy z chorzowskim Teatrem Rozrywki, gdzie zobaczyć ją można było w "Czarodziejce z Harlemu" w reżyserii I. Villqist oraz informację o współpracy z krakowskim Narodowym Teatrem Starym przy "Oczyszczeniu" w reżyserii P. Zelenka. Artystka z sukcesem koncertuje z projektem autorskim LOOVAR nie tylko po Polsce, lecz również po scenach europejskich.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Łukasz Makos, znany multiinstrumentalista. Ukończył Wrocławską Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Kształcił się pod czujnym okiem, między innymi Piotra Barona i Sławomira Dudara. Współtworzył takie projekty, jak ukraiński: "Youth in radio action". Ten pomysł lansowany był przez Radio Apoolco. Łukasz Makos pochwalić się może współpracą z wieloma artystami. Wśród nich pojawia się Marcin Rak, Tomasz Pruchnicki, Jacek Szwaj, Piotr Rachoń oraz Novika. Wspólnie z Samborem Dudzińskim oraz Kajetanem Dudzińskim zrealizował wiele performensów. Na scenie spotkał się ze znanymi Dj-ami: Dj Plash, Gulek, Dj Define, Pac One, Funktion, Novicky, Tuse... Aktualnie artystę usłyszeć można w projektach realizowanych przez Drum&BASS - Łukasz Makos (saksofon) i DJ GULEK, Afrotuba (rytmy afrykańskie), gdzie z Backovsky’im Olegiem aranżuje muzykę. Oczywiście Łukasz Makos realizuje także autorskie projekty, scalając klimaty klubowe z jazzem oraz bluesem, bywa, że także z muzyką etniczną. Efektem tych muzycznych przygód są arcyciekawe loopy. Muzyk gra na pianie, klarnecie, saksofonie, drumli, flecie, daxophonie, bębnach (bongosy i djemble) balafonie. Często wykorzystuje swój głos do melorecytacji, beatboxu, rapu oraz śpiewu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl