„Lokator” Hitchcocka z muzyką na żywo w CeTA!

„Lokator” Hitchcocka z muzyką na żywo w CeTA!
Film jest oparty na powieści pod tym samym tytułem:„Lokator” od Marie Belloc Lowndes, która została opublikowana w roku 1913 i nawiązuje do historii wszystkim znanej - Kuby Rozpruwacza.
Gdzie?
Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
Kiedy?
15 marca 2019 od 19:00
Za ile?
10 zł
Organizator
Centrum Technologii Audiowizualnych CeTa

Tegoroczny cykl pokazów niemego kina z muzyką graną na żywo rozpoczną Państwo spotkaniem z wielkim mistrzem suspensu, czyli samym Alfredem Hitchcockiem! Już 22-go lutego 2019 roku, o godzinie 19:00 zapraszamy Was do CeTA na jeden z pierwszych obrazów filmowych tego reżysera, czyli dreszczowiec, pod tytułem: „Lokator”, z roku 1927.

Alfred Hitchcock jest jednym z najlepiej znanych oraz cenionych reżyserów, patrząc przez pryzmat historii kina światowego. Przez lata mistrz wypracował własny i niepowtarzalny, jak również charakterystyczny styl filmowy, którym inni twórcy inspirują się po dziś dzień. Zadebiutował w roku 1925 kryminałem, pod tytułem: „Ogród rozkoszy”. Natomiast zrealizowany 2 lata później, bo w roku 1927 "Lokator" to pierwszy film z dorobku Hitchcocka, który zdobył sukces komercyjny, oraz w którym jest dobrze widoczny jego wspaniały reżyserski kunszt. To również pierwsza produkcja, w jakiej pojawia się sam Hitchcock w roli cameo.

Ten film jest oparty na powieści, pod tym samym tytułem:„Lokator” od Marie Belloc Lowndes, która została opublikowana w roku 1913 i nawiązuje do historii wszystkim znanej - Kuby Rozpruwacza. Jej akcja ma miejsce w Londynie, kiedy dzieje się tam bardzo źle. Seria morderstw, które były dokonywane na młodych kobietach...Atrakcyjna blondynka - Daisy,pracuje w charakterze modelki, kiedy dzieje się to wszystko przeprowadza się do swoich rodziców. Oni natomiast podejmują decyzję, że wynajmą pokój tajemniczemu lokatorowi.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Pokaz filmowy zostanie zilustrowany muzyką improwizowaną graną na żywo, którą wykonywał będzie Dariusz Jackowski, Anastazja Sosnowska oraz Anna Porzyc. Oprawa wizualna dodatkowo ma za zadanie uatrakcyjnić wydarzenie. Bilety są w cenie 10 złotych są one dostępne na stronie internetowej: lokator.evenea.pl

Serdecznie zapraszamy już 15-go marca 2019 roku, do wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), znajdującego się przy ulicy Wystawowej 1. Zaczynamy o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl