Limboski vs. David Bowie
Limbowski, to muzyczny projekt, a także pseudonim, jakiego używa Michał Augustyniak, który jest wokalistą, autorem piosenek oraz improwizującym gitarzystą.
Gdzie?
Promenada
Rogozińskiego S. 20, 72-600 Świnoujście
Kiedy?
16 lipca 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie

Limbowski, to muzyczny projekt, a także pseudonim, jakiego używa Michał Augustyniak, który jest wokalistą, autorem piosenek oraz improwizującym gitarzystą. Od 2007 roku Limbowski zaczął występować w różnych klubach w Krakowie, jako "Limbo Nu Blues Project". Chwilę później swój pseudonim zmienił na Limbo, skracając go tym samym, a także podjął współpracę z grającym na harmonijce Łukaszem Wiśniewskim, bębniarzem Bartkiem Kozkiem i kontrabasistą Piotrem Górką.

Właśnie w takim składzie już wkrótce projekt zaistniał na bluesowej scenie w Polsce za sprawą swojego oryginalnego podejścia do klasycznej formy przedwojennego bluesa oraz bardzo oryginalnym, melodyjnym piosenkom. Kolejnym bardzo inspirującym zagraniem w kierunku estetyki lo-fi oraz bluesa, było "Tribute to Georgie Buck", które w 2012 roku zostało nominowane do nagrody Fryderyków 2012. Również w tym czasie miejsce miał wspaniały występ w programie telewizyjnym z piosenką, która nie do końca miała wydźwięk telewizyjny pod tytułem "Czarny Otello", występ okazał się wielkim sukcesem. W 2014 roku nagrali album pod tytułem Verba Volant, nagraną u Marcina Brosa w jego prywatnym studiu. Pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych, które wykorzystane zostały na produkcję oraz nagranie płyty zebrano na portalu o nazwie polakpotrafi.pl.

Z końcem roku 2016 miejsce miała premiera winylowego krążka pod tytułem "One Man Madness", cyfrowa wersja owej płyty premierę miała w połowie roku 2016). Jak sam artysta powiedział, od ponad 25 lat, była to pierwsza winylowa płyta, która powstała bez udziału cyfrowej technologii. Zapraszamy serdecznie już 16 lipca 2018 roku na Promenadę w Świnoujściu o godzinie 19.00.

Szukasz noclegów w Świnoujściu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Świnoujściu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl