Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Letnia Scena Starego Klasztoru zaprasza na wieczór z muzyką gitarową

Letnia Scena Starego Klasztoru zaprasza na wieczór z muzyką gitarową
 
Z różnymi recitalami wielokrotnie był gościem podczas prestiżowych festiwali muzycznych zarówno w kraju jak i za granicą.
gdzie?Klub Muzyczny Stary Klasztor
Purkyniego J. E. 1, 50-155 Wrocław
kiedy?12 czerwca 2017 od 20:00
za ile?25 zł

Zapraszamy państwa bardzo serdecznie na wieczór wypełniony muzyką gitarową na Letnią Scenę Klubu Muzycznego Stary Klasztor już 12 czerwca 2017 roku! Wystąpią dla Państwa w duecie gitarowym: Krzysztof Pełech & Robert Horna, którzy grają muzykę hiszpańską, latynoamerykańską, filmową, klasykę oraz jazz. Już 12.06.2017 roku dziedziniec Starego Klasztoru zaszczyci swą obecnością bez wątpienia najlepszy z polskich duetów gitar klasycznych, czyli nie nikt inny niż Krzysztof Pełech & Robert Horna.

Duet jest kombinacją oryginalnej aranżacji stylem samby, bossa- nowy czy tanga z domieszką improwizowanej muzyki smooth-jazzowej. To, co tworzą jest wielkim bogactwem zarówno melodii, rytmu, jak i skarbnicą harmonii. Program duetu, to także kompozycje znanych, między innymi: Ralpha Townera, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Pata Metheny'ego, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli czy Francisco Tarregi. Posiadają także wiele oryginalnych aranżacji do kawałków Celso Machado, a także Azizy Mustafy Zadeh.

Krzysztof Pełech, jest wybitnym polskim muzykiem. Pochodzi z Wrocławia. Trzy razy magazyn "Gitara i Bas", obdarzył Pełecha zaszczytnym mianem najlepszego polskiego gitarzysty gitarowego. Pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA + / Guitar Masters, a także Letniego Kursu Gitary odbywającego się w Krzyżowej. Jest bardzo znanym artystą. Na swoim koncie ma 16 wydanych płyt, koncertuje około 60 razy w ciągu całego roku. Od 12 lat z powodzeniem prowadzi zajęcia w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary. Tutaj również nadano mu tytuł, który jest dla niego bardzo ważnym osiągnięciem- doktor sztuki. Na swoim koncie ma współpracę z Berlińską Orkiestrą Festiwalową, współpracował również z wieloma orkiestrami w Polsce. Koncertował niemalże w całej Europie, z koncertował odwiedził także USA, Brazylię, Południową Afrykę, Egipt, Singapur, Indonezję, Malezję, Argentynę i Chile. Wielokrotnie korzystał z zaproszeń do współpracy z innymi mistrzami gitary czy kompozytorami. Pracował między innymi z: Jorgem Morelem, Jorgem Cardoso, Joscho Stephanem oraz Tommym Emmanuelem.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Robert Horna, drugi z członków wspaniałego duetu, to laureat ogromnej ilości konkursów gitarowych zarówno w kraju, jak i tych międzynarodowych. Z koncertami aktywnie odwiedza Polskę, Szwajcarię, Rumunię, Mołdawię, Niemcy, Belgię, Holandię, a także Amerykę Południową. Z różnymi recitalami wielokrotnie był gościem podczas prestiżowych festiwali muzycznych zarówno w kraju jak i za granicą. W trakcie ich trwania posiada ogromnego zaszczytu prowadzenia mistrzowskich lekcji, na co regularnie dostaje zaproszenia. Horna, to artysta wszechstronnie utalentowany. Świetnie wychodzi mu współpraca z zespołami kameralnymi, praca z orkiestrą czy solowe występy recitalowe. Wszędzie wypada znakomicie.

Na swoim koncie ma także trzy solowe albumy, które wydała CD Accord Music Edition.

Program koncertu w Klubie Muzycznym Stary Klasztor:

1. Sambalanco, Bolinhas de Quiejo, Sambinha - Celso Machado

2. You - Pat Metheny- arr. Robert Horna

3. Fis - Aziza Mustafa Zadeh- arr. Robert Horna

4. If - Ralph Towner- arr. Robert Horna

5. Cavatina - Stanley Myers

6. Libertango - Astor Piazzolla

Cena wstępu to tylko 25zł!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl