Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Letnia Scena - Martina M. - koncert

Letnia Scena - Martina M. - koncert
 
Istotny wpływ na artystyczne oblicze wokalistki miał londyński epizod Martiny.
gdzie?Dziedziniec Starego Klasztoru
Purkyniego J. E. 1, 50-152 Wrocław
kiedy?12 sierpnia 2017 od 20:00

Dziedziniec Starego Klasztoru 12 sierpnia zarezerwowany zostanie dla Letniej Sceny, na której o 20:00 pojawi się Martina M. Artystka debiutowała jako nastolatka w znanym warszawskim chórze Gospel Choir Sienna. Śpiewała jazzowe oraz bluesowe standardy w legendarnym Tygmoncie, a także w Jazzowni Liberalnej. Martina M współpracowała z wieloma artystami. Byli to między innymi: Pono, Sokół, Afromental oraz Ten Typ Mes.

Rok 2011 zaowocował ciepło przyjętą EPką zatytułowaną „Extended Play”, która była pierwszym istotnym krokiem w drodze do odnalezienia indywidualnego brzmienia. Mini album składający się z różnorodnych, utworów anglojęzycznych oscylujących gatunkowo wokół pogranicza popu alternatywnego, elektroniki, r’n’b, a nawet rocka, wydany został pod egidą studia Otrabarwa. Album wyprodukowali Aleksander Kowalski (Czarny HiFi Banda), Jan Szarecki i Piotr Adamczyk (Radio Error). Materiał z tej właśnie płyty Martina zaprezentowała podczas kilku istotnych koncertów w takich miejscach jak Warszawska Królikarnia. Okazją do organizacji koncertu był piknik magazynu Co Jest Grane. Śpiewała w Cudzie Nad Wisłą w Warszawie oraz w legendarnym klubie „Proud” w londyńskim Camden.

Istotny wpływ na artystyczne oblicze wokalistki miał londyński epizod Martiny. Artystka spędziła w Londynie trzy lata, tam studiowała literaturę włoską oraz francuską. Okres ten odbił się na nowych kompozycjach artystki. Owoc tych doświadczeń to materiał, który ukaże się na nowej płycie, albumie długogrającym zatytułowanym „Prozopopeja”, z którego znamy fragment „Mantra”.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Nowe utwory mają teksty w języku polskim. Charakteryzują się dojrzalszym, jednorodnym i przestrzennym charakterem, niż te, do których przyzwyczaiły nas wcześniejsze wydania artystki. W produkcji albumu wzięli udział znani producenci. Wśród nich Janek Smoczyński (Urszula Dudziak,Kayah, Grażyna Auguścik), Marek Piotrowski oraz Bartek Królik, który tworzy duet producencki o nazwie Plan B (Sistars, Natalia Kukulska, Agnieszka Chylińska), Michał Nocny, a także Piotr Pacak (Edyta Górniak, Dust Plastic) oraz Rafał Malicki (Boya Chile, Mosqitoo, Marina, Dziun), który wykreował singiel „Mantra”.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl